Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek a következő...

Hogyan köszönjek a következő embereknek?

Figyelt kérdés

Szomszéd bácsi, Osztálytársaim szülei, Bolti eladó,

Férfiaknak, Nőknek, fiatalabb fiúknak, lányoknak?



Egy bácsinak a csókolom jó? Oszt. társaim szüleinek? Szia/Sziasztok? Bolti eladó?


2012. okt. 3. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bolti eladónak is jó szerintem a csókolom, én "Jó napot/estét"-tel szoktam köszönni, meg úgy általában mindenkinek, aki idősebb nálam. :)
2012. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az osztálytársaid szüleinek csókolomot, függetlenül attól, hogy férfi, vagy nő.

A szomszéd bácsinak, ha kb. annyi idős, mint a szüleid, vagy idősebb szintén lehet csókolomot.


A többi esetben számít az is, hogy Te hány éves vagy.

Pl. egy 10 éves gyerek köszönjön a boltban csókolommal, de egy 16 éves inkább mondja, hogy Jónapot kívánok és Viszont látásra.


A fiatalabb korosztályt tegezheted, illetve minden olyan idősebbet, aki megengedte.

2012. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy? Ezzel én is dilemmában voltam, főleg a szomszéd bácsival, akit gyerekkoromban csókolomoztam ugye, de 13évesen már vicces volt. Ugyanakkor idétlen is hogy egyik napról a másikra meg jó napottal köszönök. De könnyen előfordulhat majd a szitu hogy a bácsi azt mondja én is csókollak....szóval ideje áttérni a jó napotra.

Ha lány vagy, mindenkinek jó napot kívánok aki férfi, csókolom belefér ha nő és ismerős, vadidegen nőknek inkább szintén jó napot kívánok. Tegezni nem illik ha nem kapsz rá engedélyt. Reggelente ha nem tudod mit mondj, a jó reggelt elég udvarias.

2012. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bolti eladókat alapvetően tegezni szoktam hellóval vagy sziával, igaz 30 évesnél nemigazán futok idősebbe, ha mégis, néha kivételt teszek, de tescoban/auchanban vásárolok, ahol sose futok bele legközelebb ugyanabba az eladóba. a magázódós köszönés nálam egységesen jó napot, reggel a jó reggelt, csókolommal senkinek sem köszönök.

16F

2012. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szomszéd bácsinak és jó napot-tal köszönök, meg úgy általában az idősebb szomszédoknak, a többieknek hello/szia. :)

Osztálytársaim szülei attól függ mennyi idősek, de általában jó napot-tal köszönök először (kivéve, ha tényleg nagyon fiatalok), aztán ha szólnak, hogy tegezzem őket, akkor szia/hello, ha nem, akkor marad a jó napot-ozás és magázás.

Bolti eladónál szintén kortól függ, a kb 35-40 év felettiektől kezdve (kb) köszönök jó napot-tal, a többinek helló/szia.

Tőlem fiatalabbaknak természetesen hello/szia/sziasztok. 15 vagyok, furcsa lenne, egy 13 évesnek jó napot-tal köszönni, nem? :)

Nyilván te is tizenéves vagy, nem is értem, ezt a fiatalabbaknak köszönést hogy érted :DD

2012. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok és fiú.

Hát a fiatalabbat azt úgy értem hogy 20-on éves, pl a külön tanárom fia aki kb 24-25 éves


Az a baj hogy én a Jó napot és a Szia köszönést nem szeretem, nem tudom miért de sose mondtam még senkinek, mindig ott van a nyelvem hegyén, hogy most azt fogom mondani , aztán a végén mindig Csókolom vagy Helló -val köszönök


Egyébként az osztálytársaim az én szüleimnek, vagyis anyukámnak úgy köszönnek, hogy Szia, vagy Helló, még nem hallottam, hogy akár más oszt. társam szüleinek Csókolomal köszöntek volna

2012. okt. 3. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
oszttársaid szüleinek köszönj jónapottal, aztán ha tegeződni szeretnek a fiatalabbakkal, akkor úgyis szólnak, de ha alapvetően szeretik, ha magázzák őket a korodbeliek, és te rögtön sziával nyitsz, akkor az nagyon udvariatlan:)
2012. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!