Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kérdés vagy számonkérés?

Kérdés vagy számonkérés?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki a kérdéseivel nagyon idegesítő érzelmeket vált ki belőlem. Úgy érzem nem kérdez, hanem számon kér! De nem tudom megmagyarázni neki, hogy miért érzem ezt, hiszen csak kérdez. Hogyan tudnám megmondani neki, h ezek nem kérdések, hanem számonkérések! Mi a lényeges különbség a kérdés és a számonkérés között?

2013. máj. 12. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen ismerősöm...

Amikor túl messzire ment akkor valami hülyeséget válaszoltam pl. "azért, mert b.zmeg"... vagy az se baj, ha megmondod neki hogy "ne faggass már, nem rád tartozik"

2013. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezt szoktam én is alkalmazni, de olyankor mindig azzal jön, hogy ,,csak egy kérdés volt, nem szabad már tőled kérdezni sem?" Ettől felmegy a vérnyomásom.
2013. máj. 12. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondd meg, ha nem szeretnél válaszolni valamire. Az előző válasz azért nem jó ötlet, mert ugyebár ő is megsértődik, és jogosan. Elég egy "Ne haragudj, de erről nem szeretnék beszélni" is.

Ne legyél bunkó, mert akkor ő is az lesz.

2013. máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!