Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kérdezik meg az emberek...

Miért kérdezik meg az emberek egymástól, hogy hogy vagy?

Figyelt kérdés

-Szia!

-Szia! hogy vagytok?

-Jól!

Gyakran van részem ilyen gyors beszélgetésekben, környezetemben is sokat hallom.

Először is, a "jól vagyok" elég gyakran nem igaz, mert általában mindig van az embernek valami baja, betegsége stb. Tehát hazudunk mikor azt mondjuk, hogy jól. Nincs időnk elmondani vagy nem akarjuk más ember orrára kötni a bajunkat, betegségünket

Másrészről a kérdés sem őszinte, mert egy csomó embert nem akarja meghallgatni, hogy a másik embernek mi a baja, fél hogy rázuditja, hogy itt fáj ott fáj stb.


2013. máj. 9. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez ilyen mainstream kérdés. Miért, ha valaki mondja hogy xy meghalt, rögtön mondjuk hogy ''részvétem'' pedig 100ból 90 ember magasról szarja le ki halt meg.
2013. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Illem.

Vagy tényleg érdekli.


Én gyakran követem el azt a hibát, hogy kimerítően válaszolok a kérdésre.

2013. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Tiszta Amerika van már nálunk is. Ott, amikor megkérdezték tőlem, hogy hóvárjú, és én elkezdtem mondani, hogy fáj a térdem, meg holnap fogorvoshoz kell mennem, már el is hagyták a helyiséget, mert magasról sz*rtak rá, hogy hogy vagyok. Csak valamit mondani kell udvariasságból.
2013. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Karinthy Frigyes válasza:


Hogy van?

[link]

"Semmi se segített. Egy nap groteszk ötletem támadt. Elhatároztam, hogy magára a kérdésre fogok felelni, ez még senkinek se jutott az eszébe. Mikor a legelső "hogy van" eldördült, megragadtam ellenfelem kabátját és ekként nyilatkoztam:


- Hogylétem összetevője több eredre bontható, melyeknek némelyike még gyermekkoromra vezethet vissza. Kedélyállapotom nyilván nemcsak a körülmények hatása alatt alakult ilyenné, hanem bizonyos diszpozíciók folytak be e hatások tompítására, illetőleg élénkítésére. Valószínűleg ennek tudható be, hogy ma oly rendkívüli benyomást gyakorolt rám nagyanyám halála, aki egy vasúti összeütközés alkalmával életét vesztette. Ezzel egyidejűleg arról is értesültem, hogy összes pénzemet elvesztettem a tőzsdén, most pedig alig egy fél órája közölte velem orvosom, hogy néhány nap múlva baloldali gutaütést kapok.


Barátom udvariasan végighallgatott, s többször résztvevően bólintott. Majd megrázta kezem, s barátságosan tette hozzá:


- Különben hogy vagy?


Különben? Különben nagyon jól vagyok."

2013. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában azért, mert ez egy szokás. Mint a jó napot. Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy csácsumicsá, de (szerencsére) a jó napot épült be a köznyelvbe, tehát inkább azt mondjuk.

Az esetek kisebb százalékában ez a kérdés őszinte érdeklődést fejez ki.

2013. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ember érdeklődést fejez ki a másik iránt, tehát egyáltalán érdekli, az a kedvesség jele. Olyasmit jelentett egykor, hogy "ha baj van, segítek". Valami ilyen kedvességet akar kifejezni a "hogy vagy", de az is igaz, hogy mára nagyrészt csak udvariassági formula lett.


Az USA-ban is reflexből csak azt szokták mondani rá, hogy "I'm fine, thanks."

:))

2013. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát lehet még jól valaki akkor is ha vannak problémái, minden az agyban dől el és hozzáállástól függ.
2013. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!