Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell beszélgetni/baráto...

Hogyan kell beszélgetni/barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Soha nem tudtam beilleszkedni egy osztályba se, ennek valszeg az az oka hogy nem szoktam beszélgetni de ez valahogy sohasem zavart, idáig. Igazából most tűnt fel hogy alig van pár ember akivel el tudok lenni és a többi osztálytársamhoz meg hozzá sem tudok szólni még akkor se ha csak azt kell megkérdezni hogy mi volt a házi. Valamiért nem tudok/merek hozzászolni a többiekhez, mámint eddig nem is akartam de most esett le hogy nem is tudok. ebből következik hogy ha nem tudok beszélgetni a fiúkkal akkor a csajokkal meg még úgy se. Egész nap csak ott ülök az osztályban és nem tudok beleszólni a beszélgetésbe. Állandóan zabarban vagyok más emberek között és ha meg is szólalok biztos hogy hülyeséget fogok mondani szval inkább nem is mondok semmit.Persze van pár ember akivel elvagyok de őket már régről ismerem.Egyszerűen rosszul érzem magam az osztályban, és ez nagyon bánt, olyan szivesen barátkoznék másokkal meg beszélgetnék lányokkal csak egyszerűen nem megy, nem tudom megtenni az első lépést hogy odamegyek és megszólalok.Mit kéne tennem, 18/F

2013. ápr. 25. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsánat a néhol nyers modoromért.


Amennyi ilyen jellegű kérdést láttam már itt ezen az oldalon, azt jósolom, az emberiség (legalábbis a magyar nép, többiekkel nem tudom, mi újság) megérett a pusztulásra és rövid időn belül ki is fog halni...


Teljesen hihetetlen, viszont pofonegyszerű dolgot fogok neked írni: odamész és beszélsz! Hát nem csodálatos? Ahhoz, hogy jól el tudj beszélgetni valakivel, ismerned kell őt, tudni mit szeret, mi a véleménye egyes témákban, stb. Viszont csak úgy ismerheted meg, ha egyszer odatolod a seg.ged végre az emberek elé és bekapcsolódsz a beszélgetésekbe. 18 éves vagy, most vagy csak jövőre érettségizel, nem tudom, de az biztos, az osztálytársak már elkönyveltek téged egy csendes, zárkózott srácnak. Nem épp handicap helyzet, mert van biztos olyan köztük, akit nem is érdekelsz, milyen ember vagy. De biztos van olyan is, akit igenis érdekelsz, csak nincs rászorulva a társaságodra, így nem is igazán vesződik veled, de szívesen megismerne, ha nyitnál kicsit kifelé is.


Én sem vagyok egy nagy smúzolós, bájcsevegős emberke. Mondjuk amilyen smirgli stílusom van, hülyén is állna nekem :D. Viszont előfordult már többször is, hogy erőt vettem magamon, és a cél érdekében cselekedtem: odamentem és beszélgettem. Volt, hogy társasághoz léptem oda, de előfordult olyan is, hogy egy emberhez, aki még lány is volt ráadásul! Nem is tudom, melyik volt a nehezebb, így visszagondolva, egyik sem, de ott akkor azért eléggé annak gondoltam mindkettőt.


Egyébként hogy vázoljam a helyzetet: olyan vagy, mint egy fing. Ott vagy a teremben, néha megcsapod a többieket a jelenléteddel, de tulajdonképpen láthatatlan vagy. De azért néha érzik, hogy te is létezel. :D Ahhoz, hogy ne fing legyél és emberszámba vegyenek, tényleg csak az a megoldás, hogy odamész és beszélsz. Biztos nézel olyan dolgokat, amiket a többiek is (filmek, sorozatok, meccsek, akármi), biztos van véleményed azokról, amikről beszélnek (Politika, botrány, Duna parti duma parti, bulvár, pletyka, sztárhegyek, ez a Heti Hetes!) egyszer fogod és hozzászólsz a témához. Ennyi, nem egy nagy was ist das. Egyébként ne félj, hogy hülyeséged mondasz. Mindenki mond hülyeségeket. Biztos magadban is mondtad már egy két embernek, hogy "ez mekkora juhfej!". Nem mondd mindenki bölcsességeket 0-24-ben, legfeljebb akkor, ha Buddhára issza magát az ember... Akkor szokott az ember filozofálgatni... :D


Önbizalom kell neked, azt meg csak úgy tudsz szerezni, ha odaállsz az emberek elé. A kudarcoktól meg ne félj, azok jönnek, ha kell, ha nem. Nem titkolom, lesz, hogy be fogsz égni egy-két kijelentéseddel, de hééé, ha röhögnek a többiek, akkor nem rajtad, hanem veled nevetnek! Baráti társaságokban ez elég gyakran megesik, hogy egy felelőtlen kijelentést a többiek ízekre szednek, kiforgatják, teljesen más mondanivalót kap az egész, és szétsavazzák a "tettest" röfögve nevetve, végül az egész már-már szállóigévé nemesül az idő múlásával, és ha elsütik, csak az a pár ember érti, aki be van avatva, ott volt, és ez kurv@ jó dolog szokott lenni.

2013. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy csak beszélgetnem kéne és ennyi de mit csináljak ha egyszerűen nem megy, ez olyan mint amikor a Tron-ban a csaj megkérdezi a csávót hogy hogy néz ki a nap a csávó meg azt mondja rá hogy olyan fényes, ha valaki nem tudja akkor nem megy neki , egyébként valószínűleg majd valamikor ki fogom nőni mert volt olyan időszakom amikor más emberek szemébe sem tudtam belenézni nem hogy hozzájukszólni szóval valószínűleg fejlődök.
2013. ápr. 26. 07:40
 3/4 anonim ***** válasza:

És most akkor addig várni fogsz, amíg kinövöd? Tudod, ez nem az éjszakai ágybavizelés gondja, ami kisgyerekként elő-előfordult mindenkivel. Ezt növi ki minden ember, nem a gátlásosságot!


A megoldás adott, a többi rajtad áll, mit kezdesz vele. Sajnos többet nem tudok segíteni, mert helyetted nem tudok akarni. Te pedig nem akarsz változtatni a helyzeten. Csak szeretnél...


Nem tudom, mit vársz, milyen jellegű segítséget. Írjak neked tippeket, hogy kell beszélgetni?

2013. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hello. megismernélek. hol laksz?
2013. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!