Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapesten hova lehet kiülni...

Budapesten hova lehet kiülni gitározni/énekelni az utcára?

Figyelt kérdés
Az aluljárókon kívül, ilyen napsütésben nem szeretnénk lent rothadni:) És egyébként ez törvénybe ütközik? Ha nem, hova tudnánk kiülni? Nem elsősorban pénzt akarunk keresni vele, de jól jönne az is a malacperselybe.
2013. ápr. 19. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én javaslom az olyan helyeket ahol vannak ilyen látnivalók, például a Budai vár környéket, citadella, Jubileum tér, ott azért szerintem senkit nem zavarnál úgy vele. És lehet hogy pár turistát el is szórakoztatnál vele.

Hogy van-e ebbe törvénybe ütközés tudtommal nincs, de ebbe nem vagyok biztos. Egyik haverom is jár így zenélni, persze nem a fővárosban, és eddig nem szóltak neki érte.

2013. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kell hozzá engedély, ha pénzt is akarsz keresni. ha csak barátokkal szórakozni akarsz, akkor kiültök a margitszigetre, de ha utcán akartok, feltünősködni, akkor ahhoz engedély kell. hidd el, rohadt idegesítő amikor úton útfélen "zenészekbe" botlik az ember. nemrég egy aluljáróban gitározott egy ember, elektromos gitáron, annyira ízléstelen volt, hányinger kerülgetett. a nyugati előtt meg igénytelen punkok 3 akkord mellé üvöltöttek, megintcsak felnyomta bennem a pumpát. nem a zene zavar, hanem a szar zene :D üljön ki az zenélni, aki tud is játszani


mindegy, kérdésedre válaszolva, közterületen többnyire kell engedély hozzá.

2013. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindkét válasz hasznos volt :) és hidd el, nem szar zenét játszanánk:)
2013. ápr. 20. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Kinek sajnos, kinek szerencsére engedély kell hozzá. Hogy hova kellene kiülnötök, hát, jó kérdés. Szerintem is inkább valamilyen parkot vagy hasonlót kellene választani, talán ott kisebb eséllyel zargatnának a magukat közterület-felügyelőnek nevező büntetésosztó-droidok.
2013. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!