Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már 1 éve lakunk a lakásban....

Már 1 éve lakunk a lakásban. Az előző tulaj levelei még mindig idejönnek. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Igazából most már kezdek kíváncsi lenni, hogy milyen levelekről van szó, és felbontanám. Már több mint 30 levél jött a nevére. Különben mi ilyenkor a teendő? Ki lehet dobni a kukába?

2013. ápr. 16. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy a postás felé jelezni kellett volna!
2013. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben, amikor a volt barátnőmnek jöttek a levelek még hónapok múlva is. Bementem a postára, azt mondták, ott nem tudom elintézni, de javasolták beszéljek a kézbesítővel. Mivel azzal nem találkoztam, ezért írtam egy "hivatalos" levelet a helyi posta vezetőjének és visszavittem az összes levelet, ami az ex nevére szólt. Többet nem jött a nevére szóló levél.
2013. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A postán ki kell tölteni egy nyomtatványt. Megmondod, hogy mi a helyzet, adnak egy lapot, amire fel kell írnod a címedet és az előző tulaj nevét, meg aláírni, talán a személyi igazolvány-számodat is kérik, ha jól emlékszem. Természetesen ingyenes.
2013. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megint én, az előző. Ha csak visszaviszed a leveleket, az nem megoldás, mert a későbbieket akkor is hozzád fogják bedobni. Mi is majdnem egy évig hordtuk vissza az előző lakók leveleit, míg végül kiderült ez a nyomtatvány-dolog. Ezzel meg is oldódott a kérdés.
2013. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Arra még nem gondoltam hogy a postásnak mondjam, mert napközben nem vagyok itthon :D.


Rendben, akkor postán kell intézni.


Köszönöm a segítséget!

2013. ápr. 17. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!