Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkaadók, dolgozók! Ti...

Munkaadók, dolgozók! Ti mennyi táppénzen töltött időt toleráltok és hol van a tűréshatár?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anyáról van szó, aki a gyerekei betegsége miatt hiányzik.
2013. márc. 25. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Én speciel max 5 napot.

De nem veszek fel kisgyermekes anyukát..

:-(

2013. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
...és azt az 5 napot egy téli szezonban csak egyszer, vagy 2x, 3x is?
2013. márc. 25. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:

ha nélkülözhetetlen a munkája akkor semmit (én sem megyek táppénzre)


ha nem nélkülözhetetlen (vagyis tudom helyettesíteni) akkor bármennyit egy ideig ... mondjuk két hónapig ... ha a két hónapban két hetente van pár nap táppénze akkor kibírom, csak a kollégái nem ... szociálisan érzékeny vagyok

2013. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 1 hétig voltam, távol táppénzen, mire a főnököm reakciója az volt, hogy azonnal menjek be dolgozni, akármi bajom is van vagy ki fog rúgni később.

Vissza az állapotom miatt nem tudtam menni akkor amikor mondta és az utóbbi ígérete hamarosan teljesült is.

Pedig nem voltam az a fajta, aki sokat hiányzott a munkahelyéről!!!

2013. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a tzényleges betegség az elfogadott.

Van olyan kolléga,aki másfél évre ment el betegszabira,rákos volt,eddig kezelték,mindenki várta vissza,főnökség még abba is belement,hogy havi 1 napot beirtak neki rendes szabinak,igy nem vesztette el a cafeteriáját (egész szép összeget ad a cég,külföldi multi leányvállalata).


De az anyukát aki a gyerek minden tüsszentésére otthon maradt,őt elküldték,nem tolerálták,hogy nem kiszámitható mikor nem jön 1 hétig.

2013. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elég elszomorítóak a válaszok.


Nyilván nem "minden tüsszentésre", de egy ovis kisgyerek egy télen többször is nagyon le tud betegedni, közösségbe meg nem fogadják vissza, amíg taknyos.


Én ezen a télen éppen most vagyok harmadszor táppénzen. Először csak egy napot, másodszor egy hetet, most pedig a péntek után a mai a második napom, de még holnap sem tudok menni (szerdán már remélem igen).


A főnököm nagyon toleráns, neki sosem volt sem ebben sem más kérdésben kifogása. Sőt a nagy téli behavazások idején mindig előbb elengedett kérés nélkül is, hogy menjek inkább időben a gyerekért. Március 14-én is neki köszönhetem, hogy elkerültem a hóvihart.


Viszont a kollégák a múltkori egyhetes táppénz után nagyon bunkók voltak. Minden szavamra ingerülten reagáltak és kellett legalább két hét mire újra normálisak lettek velem szemben.


Most is már előre tartok tőlük, hogy fognak rám nézni...a lógósra. :(

2013. márc. 25. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Sajnos ez nehéz dolog, pont ezért nem alkalmazok anyukát.

(én is az vagyok, de a gyerekek már nagyok :-)

Vállalkozóként nem engedhetem meg, hogy az alkalmazottam összevissza, hirtelen csak ne jöjjön be dolgozni. Üzletem van, ha ő nem jön, nekem kell beállni, és még fizethetem is a táppénzét.

Na nem, ez ma, ebben az országban nem megoldható nálam.

2013. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es megint.

Az az 5 nap mindegy, mikor, egyesével, vagy egyben. De nem fizetek táppénzt, sem szabit, viszont bepótoltatom a kiesett időt.

Ami a kollégáidat illeti, ne törődj velük, bizonyára előfordulhat az is, hogy ők lesznek táppénzen, és te helyettesíted őket.

A gyermekeid a legfontosabbak!

2013. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!