Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság nem nyitni ki az ajtót?

Bunkóság nem nyitni ki az ajtót?

Figyelt kérdés

Csengettek ma kétszer, csendben voltunk, hogy elmenjen, mert semmi kedvünk vendégekhez. Jogunk van ehhez? Tudom jogunk, mi életünk mi lakásunk, nem vártunk vendéget, nem vagyunk olyan állapotban (megfázás stb), viszont hallgattunk kis zenét (Johnny Cashtől a Folsom prison bluest, közepes hangerővel) és emiatt is feljöhettek, hogy szerintük hangos... Na egyrészt nem volt az, másrészt szombat délután 5 van... (ezt csak azért írtam le, mert alattunk nagyon beszólogatósok laknak, de ezek tuti nem azok voltak, mert alattunk 2 csaj lakik, aki meg az ajtó előtt állt magas volt)


Tehát, ha bárki is volt, jogosan nem nyitunk ajtót, ha nincs kedvünk?


2013. márc. 23. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Jogotok van hozzá, de én ennél kíváncsibb lennék. Egyáltalán nem biztos, hogy váratlan vendég volt. Lehetett valamelyik szomszéd, aki átvette mondjuk a postátokat, vagy csak kérdezni akart valamit. Az is lehet, hogy csak szólni akart előre, hogy holnap hajnaltól fúrják nála a falat. :)
2013. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ááá felettünk senki, baloldalt a süket 80 éves szomszéd néni, másik oldalon senki, alattunk a picsogó lányok, hogy hangosan lépkedünk. A szomszéd néni rengeteget beszél, és mindig ugyanazt mondja, alattunk lévők meg, hogy halkabban lépkedjünk. Ezekre nem voltunk kíváncsiak. Az ismerősök szólnak, a szolgáltatók szólnak, a postát a postaládába teszik, szóval ez valami kéregető, árus, vagy hasonló lett volna, vagy a süket szomszédnéni, akinek 1-2 története van, de mindet ismerjük, vagy az alattunk lévők, akik picsogni jönnek fel :)
2013. márc. 23. 18:05
 3/7 anonim válasza:
35%

nem b.meg nincs jogotok hozzá!! Hogy merészeltétek ezt?!!!

Csak halkan megsúgom ez 2 év felfügesztett...

2013. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rémuralom ***** válasza:
Bunkóságnak éppen bunkóság, de jogod természetesen van hozzá. Azért én is kiváncsi lettem volna, az ajtón általában van kukucskáló, azon simán megnézhetted volna, hogy ki az.
2013. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A te házad a te várad, jogod van nem kinyitni az ajtót.

Én mondjuk meg szoktam nézni, ha oka volt rá az rendben, ha térítő vagy árus, illetve 4 évenként kopogtató cédula gyűjtő, azokat elhajtom a retekbe, hogy az otthonomban ne merészeljenek a hülyeségeikkel zaklatni.

2013. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az esetek 90%-ában ilyen kis piti zaklatók, én meg papucsban állok a hideg előszobában az ajtóban, és kapják be :) köszi a válaszokat :)
2013. márc. 23. 20:37
 7/7 anonim válasza:
Persze, hogy jogod van hozzá. De szerintem azért érdemes kinyitni, hátha valami tényleg fontos. Amúgy nemrég történt velem, hogy becsöngettem a szomszédhoz (szólni akartam neki, hogy csőtörés van a pincében), aki odaosont az ajtóhoz, majd úgy döntött, hogy nem nyitja ki. Elég szánalmas volt az egész, mert egy nagy üveges rész van ajtajukon, így tisztán láthattam, hogy odajön, megnéz, majd visszasettenkedik. Szóval bármit lehet, csak ügyesen kell, különben az ember könnyen hülyét csinál magából.
2013. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!