Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek kényszeredetten is (zárt) csoportot alakítani?

Figyelt kérdés

Másodjára tapasztalom életem során, hogy egy kisebb (10-15 fős) új közösségbe kerülvén az emberek nagyon akarják, hogy egy igazi "banda" legyünk, tök mindegy mennyire pendülünk egy húron. Pl. mi vagyunk "a rajz szakkörösök", "az andragógusok", és épphogy a kötelező időtöltések során kialakulhatna, hogy ki szimpi, ki nem, valaki erőlteti, hogy találkozzuk pluszban, legyen levelezőlistánk, klubunk fb-n, és ugrik erre mindenki, indul a nyali-fali, a non-stop kapcsolattartás, mintha ezer éve ismernénk egymást. (Holott külön-külön hallottam szinte az összeset kibeszélni a másikat, kb. mint egy óvodás csoportban.) De természetesen az lesz a leggyanúsabb, egyöntetűen a legutálhatóbb figura, aki nincs a falkában lépten-nyomon. Iszonyatos a csoportnyomás, pedig én a leghangosabb embereken sem érzem, hogy akár az esetükben valóban egy nagy egymásra találásnak lennék a szemtanúja.

Miért van ez?


Ráadásul, még ha fiatalok is, de felnőtt emberek vagyunk.


2013. márc. 19. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A Maslow piramisban szerepel a közösséghez tartozás. Egy embernek szüksége van arra, hogy többféle közösségnek legyen a tagja.
2013. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hát akkor is tagja vagyok a közösségnek, ha csak ott vagyunk együtt, és max. avval kezdek külön ismerkedni, aki igazán szimpi. Ettől az "erőltetéstől" nem leszek inkább közösség része, sőt, ilyen esetben pont hogy a "más közösségtől" fosztanak meg, mert azt akarják, hogy mindig ráérjek és minden nap velük foglalkozzam valamilyen formában.
2013. márc. 19. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Tévedés, nem vagy tagja egy közösségnek csak azért, mert ott vagy, az még nem kapcsolat. Más közösségtől pedig nem fosztanak meg, mert egyenesen kirúgnak, ha nem teszel eleget a közösség iratlan szabályainak, ez egyébként az oka annak is, hogy mért akar az ember annyira egy csoport része lenni. Manapság ez már nem jelent sokat, de régen a száműzés bizony felért egy halálos ítélettel.

Egyébként pedig tisztán ösztön. A múltban azok, akik egymássak szoros kspcsolatot ápolták, hatékonyabban el tudtak menekülni az oroszlán elől, mint azok akik nem, ezért ez a viselkedés maradt fent és vált ösztönössé. Az pedig, hogy kisebb csoportokat alkotunk nagyon is általános, a közösségben élő állatoknál ez így működik, ez vált be.

2013. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeknek az embereknek annyira fontos, hogy őket a rajz szakkörrel, vagy akármivel azonosítsák, hogy muszáj ehhez egy akár csak látszólagos erős közösséget építeni, aminek ők az aktív részei. Ha csak alkotni járnának oda, és heló-heló szinten lennének a tagokkal akkor nem lenne meg a feeling. Plusz ha ebben a körben kívánnak mozogni, az előbbre jutáshoz, érvényesüléshez sem árt egy kis kapcsolati tőke. Ki tudja mi lesz később a kedves csoporttársakból.
2013. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Tévedés, nem vagy tagja egy közösségnek csak azért, mert ott vagy, az még nem kapcsolat. Más közösségtől pedig nem fosztanak meg, mert egyenesen kirúgnak, ha nem teszel eleget a közösség iratlan szabályainak, ez egyébként az oka annak is, hogy mért akar az ember annyira egy csoport része lenni. Manapság ez már nem jelent sokat, de régen a száműzés bizony felért egy halálos ítélettel. "


Ezek szerint egy 25-30 fős gimnáziumi osztály közösségének nem vagyok a tagja, ha nem levelezünk sulin kívül és nem ülünk össze mindahányan minden hétvégén?

Nyilván amíg együtt vagyunk "kötelezően", addig beszélgetünk, együtt dolgozunk, gondolkodunk (akik közelebb állnak a szívemhez azokkal mindezt valóban gyakrabban), szerintem ez is elég, hogy egy közösség részének mondhassam magam. Az hogy tagok ki akarják bővíteni a "követelményt", pl. avval minden második estén be kell rúgnom velük a sarki kocsmában, hogy tagnak mondhassam magam.. hát igazán örülök, hogy ma már nem kapok ezért száműzetést, ha nem teszem meg, hanem másokkal, más körből egyéb programot csinálok.

2013. márc. 19. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig csak arra tudok gondolni, hogy azok erőltetik ennyire a közösség létrehozását, akik úgy gondolják, önállóan nem állnák meg a helyüket. Semmi bajom nincsen a közösségekkel, szeretek társaságban lenni, olyan emberekkel akiket én választok, nem olyanokkal akiket amúgy nem kedvelek, de mégis mellém rak a hivatásom, iskolám. Ha ilyen emberekkel kell együtt lennem, akkor azt már nevezzük inkább munkának, de nem szabad időtöltésnek.
2013. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!