Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » El kell menjek erre a temetésre?

El kell menjek erre a temetésre?

Figyelt kérdés
Egyik barátom nagymamájának lesz temetése. Már nem sűrűn beszélünk és a nagymamáját sem ismertem.

2013. márc. 4. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha meghívtak de semmi kedved nincs elmenni , vagy egyszerűen nem szeretsz temetésre járni , akkor megoldhatod egy gyásztávirattal a dolgot . Vagy kifejezheted a részvétedet - ma már ez is megszokott - egy e-mailben .
2013. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az én Nagymamám temetésére csak a közeli barátaim jöttek el, távolabbiak nem, mondjuk volt akitől kicsit rosszul is esett, de soha nem tettem ilyet szóvá. Anyukám temetése még általános iskolában volt, akkor ott voltak az osztálytársaim is, meg kb mindenki, aki ismert.
2013. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem kell.
2013. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell elmenned. Hívd fel a barátodat, kívánj neki részvétet!
2013. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha külön értesítést kaptál a barátodtól, vagy valamelyik közvetlen családtagtól, akkor igen, illik elmenni.

Ha csak hallottad, hogy mi történt:

- hívd fel telefonon, kívánj neki részvétet, majd "kihallod" belőle, jólesne-e, ha ott lennél

- lehet, hogy a telefon után/helyett megteszi egy gyász-távirat is.

2013. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ráírtam fb-n és ő mondta mi történt. nem hívott, én kérdeztem, hogy mikor lesz a temetés és hogy egy ismerősöm aki neki jó barátja ott lesz-e (ezt lehet nem kellett volna :S). az utóbbi kérdésem lehet nem vette észre mert erre nem válaszolt. igazából nagyon kellemetlenül érezném ott magam, főleg ha egyedül mennék. ha nem megyek írjam meg neki?
2013. márc. 4. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges, nem is ismerted. Akkor lehetett volna részvétet nyilvánítani, amikor szóbakerült.
2013. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
persze, akkor megtettem.
2013. márc. 4. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem további teendőd nincs.

Bár nem tudom, hogy nálatok hogy szokás, itt Pesten eszünkbe se jutna ezen gondolkodni, a temetés a családra és az elhunyt közeli barátaira tartozik.

2013. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez eddig jó, akkor én a helyedben még küldenék a lakcímre egy gyásztáviratot, (telefonon is fel tudod adni) és akkor a dolog részedről teljesen rendben.
2013. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!