Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csinálják ezt az emberek?

Miért csinálják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Az arcom nem teljesen úgy néz ki, mint a többi embernek, de emiatt miért kell minden második embernek megbámulni az utcán, meg buszmegállóban ilyen rosszindulatúan? Miért annyira érdekes az, hogy az egyik fogam túl elől van felül, emiatt nincs teljesen csukva a szám, csak ha erőltetem? Meg hogy az orrom aljának kicsit eldeformálódott alakja van, de nem annyira vészes.

Miért annyira érdekes ez, hogy meg kell bámulni? (Természetesen tudok különbséget tenni a bámulás és a nézés között, de rám nem csak úgy rámnéznek, ahogy más emberekre.) Már kezdek paranoiás lenni emiatt a dolog miatt.

És a kamasz lányoktól meg nemegyszer hallottam már megjegyzést rólam, miután csapatostul elmentek mellettem/előttem és megnézték az arcomat előtte, hogy "fúj milyen nyomorék ez a gyerek". Az ilyen megjegyzések is elég rosszul esnek.

16/F


2013. márc. 2. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert sok ember számára szokatlan. Ha valaki eltér az átlagtól, a "normálistól", akkor arra megjegyzéseket tesznek és sokszor lenézik. Épp ez a baj. Sok beszűkült látókörű ember van.
2013. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos egyre több az olyan ember, aki elviselhetetlennek tartja, ha a másik nem olyan, nem úgy gondolkodik, mint ő. Ezeknek az embereknek általában rendkívül alacsony a tudásszintjük, semmit nem értenek meg, ami más, azért zavarja őket.

Ki kell kerülni az ilyeneket, mert ezért elég sok normális is van. Tudom, nehéz, de hagy figyelmen kívül az utcai megjegyzéseket. Az ő fejük sokkal üresebb, mint a tiéd.

2013. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az átlagtól eltérőt egyszerűen kíváncsiság miatt nézik meg, mert érdekesebb.

Ami pedig felkelti az ember érdeklődését, azt hosszabb ideig nézi.

Az érdekes arcokat én is meg szoktam nézni, ez tűnhet bámulásnak is.


Az, hogy valaki emellé rosszindulatú megjegyzést is tesz, az már a saját szegénységi bizonyítványa.

2013. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!