Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért titkolja el az özvegy a...

Miért titkolja el az özvegy a férje végső nyughelyét?

Figyelt kérdés

Harmincéves lány vagyok, egy nagyvárosban élek. Pár éve ismerkedtem meg egy 65 éves bácsival, akinek ugyan volt családja, de nagyon egyedül érezte magát és rosszul viselte betegségei súlyát. Időnként eljártunk sétálni, teázni, én úgy néztem rá, mint apámra, és ő, azt hiszem, őszintén megtisztelt barátságával. A bácsi négy hónapja hirtelen elhúnyt. Nehezen találtam egy közös ismerőst, aki ideadta az özvegye telefonszámát (természetesen, az özvegy beleegyezésével). Szerettem volna többet megtudni halálának körülményeiről és főleg azt, hol van eltemetve, hogy elbúcsúzhassak tőle. Tegnap beszéltem az özveggyel, aki nagyon kimért volt és nem volt hajlandó elárulni, hol van a sírja ("Nem szeretném, ha más emberek is járnának oda"). Azt válaszoltam neki, hogy természetesen megértem és tiszteletben tartom a kérését, de az az igazság, hogy nem értem a kérését, és nem tudom, miért nem mehetnék el egy nyilvános temetőbe egy kedves jó barátom sírjához.

Szerintetek bunkóság volt a részemről felhívni az özvegyet?

Szerintetek

Harmincéves lány vagyok, egy nagyvárosban élek. Pár éve ismerkedtem meg egy 65 éves bácsival, akinek ugyan volt családja, de nagyon egyedül érezte magát és rosszul viselte betegségei súlyát. Időnként eljártunk sétálni, teázni, én úgy néztem rá, mint apámra, és ő, azt hiszem, őszintén megtisztelt barátságával. A bácsi négy hónapja hirtelen elhúnyt. Nehezen találtam egy közös ismerőst, aki ideadta az özvegye telefonszámát (természetesen, az özvegy beleegyezésével). Szerettem volna többet megtudni halálának körülményeiről és főleg azt, hol van eltemetve, hogy elbúcsúzhassak tőle. Tegnap beszéltem az özveggyel, aki nagyon kimért volt és nem volt hajlandó elárulni, hol van a sírja ("Nem szeretném, ha más emberek is járnának oda"). Azt válaszoltam neki, hogy természetesen megértem és tiszteletben tartom a kérését, de az az igazság, hogy nem értem a kérését, és nem tudom, miért nem mehetnék el egy nyilvános temetőbe egy kedves jó barátom sírjához.

Szerintetek bunkóság volt a részemről felhívni az özvegyet?

Szerintetek miért titkolja el az özvegy a végső nyughelyét?


2013. febr. 27. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem volt pénze eltemetni!!!

Ilyenkor közös hamvasztás van és szétszorják őket valamelyik temetőben önkormányzati engedéllyel.

Nem kell kijárni a temetőbe, ha szeretted, a gondolataid által továbbél.

2013. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mert mit mond majd a szomszéd sírt látogató szomszédasszony, hogy a volt férje sírjához még a ribanc szeretője is kijárogat?!


ez nem az én véleményem, hanem az özvegyé!

2013. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy közös hamvasztás!Az önkormányzat elhamvasztatja és egy urnába teszik amit a hozzátartozó elvihet ha átveszi.
2013. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Jól értem, hogy a bácsi, akivel te rendszeresen sétáltál és teáztál, nem mutatott be a néninek? Mert ha a néni tudott róla, hogy a férje egy lánya korabeli fiatal nővel találkozgat rendszeresen, nem csodálkozom a reakcióján. Akkor sem, ha a te szándékaid tiszták voltak.
2013. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hazavitte a bácsi hamvait?? Az én anyósom sem szívesen emlegeti, hogy apósom urnája otthon van. Mi családon belül tudjuk, de másoknak azt mondja, hogy szórásos temetése volt. (Apósom kívánsága volt az,hogy hazakerüljön- anyósom temettette volna inkább, de tiszteletben tartotta a férje kívánságát.)
2013. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tudod a bácsi nevét, megkérdezheted a temető üzemeltetőjét, ők vezetnek nyilvántartásokat, ezek nem titkosak. Így kikerülheted az özvegyet, és elbúcsúzhatsz a bácsitól.
2013. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs hogy közös hamvasztás!


De van! És akinek nins rokona, azzal mit csinálnak kimegy az önkormányzat és eltemeti?

Mégis hogy képzeled, hogy az önkormányzat fogja a 200 eft-os hamvasztási költséget állni és még urnát is ad hozzá. Röhögnöm kell!

Közös sír van! és szétszórják őket.

2013. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"az önkormányzat fogja a 200 eft-os hamvasztási költséget állni és még urnát is ad hozzá"


Igen, ezt hívják köztemetésnek. A temetés költségeit a közjegyző hagyatéki teher címén bejegyzi. Ha van az elhúnytnak vagyona (pl. lakása), az örökösök híján az államra száll, és annak értékéből az önkormányzat visszakapja a temetés költségét. Ha nincs, akkor az állam állja annak a terheit.

2013. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 dehogy van közös hamvasztás, ilyen hülyeséget


létezik szociális temetés, és település függő, hogy akkor hamvasztatják, vagy koporsóban temetik az így temetettet ... többnyire nem hamvasztatják, mert a koporsós szoc. temetés olcsóbb a hamvasztásnál ... aztán szociális parcellába kerül az elhunyt


ilyen hülyeséget, hogy közös hamvasztás ... láttatok ti már krematóriumot belülről? ismeritek a temetkezést szabályozó törvényt? megáll az eszem

2013. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A bácsi valaha tanár volt, nagyon szívesen járt közösségbe, emberek közé. Azt mondta, a felesége egész nap csak a sorozatokat nézi és nem érdekli, ő merre, hol, hogyan tölti az idejét. Ismétlem, hogy nagyvárosról van szó, ahol azért a szomszéd öregasszonyok annyira nem nézegetik, ki jár, ki nem jár a sírhoz - és én csak egyszer szerettem volna kimenni, egyedül, csendben, mindenféle koszorú és virág nélkül. És nem hiszem, hogy lettek volna anyagi gondjaik.
2013. febr. 28. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!