Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Te tartod a husveti bojtot?

Te tartod a husveti bojtot?

Figyelt kérdés
ha nem miert?bocsi nincs ekezetem
2013. febr. 24. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze!

Mióta nyugdíjas vagyok, mást se csinálok.

És gondolom ugyanígy vannak még rajtam kívül mások is, no meg a munkanélküliek és még ki tudja hányan.

2013. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Különösebb oka nincs... Valahogy fel sem merült bennem, hogy böjtöljek. Az egészségem állapotán sokat nem segítene, lehet hogy még rontana is (gyomorreflux, +egyéb emésztőszervrendszeri gondok).
2013. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak hamvazószerdán és nagypénteken böjtölünk.

Ma már senki nem böjtöl az egész nagyböjtben.

2013. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem gyakorlom a vallást.


Tegnap megpróbáltak meggyőzni, hogy böjtöljek... :D :D :D


Ugye, a böjt az nem feltétlen a kajálási szokásokban mutatkozik, ha valamiféle megvonástól, ami az egyénnek fontos. Teszem azt, én napi 1,5 doboz cigit szívok, akkor nekem a cigi letétele is böjtnek számít. Legalább is ezzel próbáltak meggyőzni.


Hogy miért nem?


Egyszerűen azért, mert nem érzem azt, hogy "kitalált mese" ekkora erővel hasson rám.

Böjtölök eleget, ha meg kell húzzam a pénzben a határt és akkor a cigi az első, amit csökkentek.

2013. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem vagyok katolikus. De szoktam böjtölni, és a húsvétot is ünneplem.
2013. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, jelentkezem én, a senki, aki betartja a böjtöt. Csak a szigorú böjtöt variáltam át.
2013. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves 3-as, a "senki" enyhe túlzás. Azért mert neked nem számít, rajtad kívül nagyon sok hívő ember van, akinek nem okoz problémát tartani a böjtöt, mint pl nekem és családomnak.
2013. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!