Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi illik, és mi nem illik...

Mi illik, és mi nem illik Franciaországban?

Figyelt kérdés
Mi az, amit feltétlenül be kell tartsak, ha kiutazom, az egyértelmű etiketten kívül? valaki tudna részletes leírást, vagy egy linket adni? Köszönöm! :)
2013. febr. 16. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egetverő különbség nincs a francia és a magyar "etikett" között, apróbb dolgokra azonban figyelni kell.

Fontos lenne, hogy megírj egy-két részletet, pl. mennyi idős vagy, látogatóba mész vagy itt akarsz-e letelepedni, vidéken vagy városban, esetleg Párizsban szándékozol-e élni?

Beszélsz-e franciául, legalábbis valamennyire?

Ha ezeket tisztázod, sokkal könnyebben tudok a kérdésedre válaszolni! (Ezeket természetesen minden indiszkréció nélkül kérdezem!)

2013. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Orrfújás. Kint nem szokás nyilvánosan, inkább visszaszívják vagy előfordul, hogy a pulcsijukba törlik, elég undorító egyébként. :) Nem csak Franciaországban, de a többi nyugat-európai országban sem.
2013. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Honnan veszed ezt, mésodik válaszoló?

Több, mint harminc éve élek Franciaországban. Laktam Párizsban, Lyonban, voltam riporton falun és tanyán, nyaraltam hegyen és tengerparton, résztvettem esküvőkön és egyéb eseményeken a legeldugottabb farmokon is. SEHOL nem vettem észre ezt a szokást, még a legalacsonyabb munkát végzők körében sem.

Franciaország Európában a harmadik legnagyobb papírzsebkendő-fogyasztó, néhány északi nép után.

Kizárólag a frissen bevándorolt, a helyi szokásokat még nem ismerő, főleg Afriából érkező személyek tesznek így, de ők is hamar rászoknak a rendes zsebkendőhasználatra!

És az orrfúvás NEM szágyen nyilvános helyen sem, az éttermekben legföljebb elfordítod az arcodat az asztaltól, ha ki kell fújnod az orrodat! De ez Magyarországon is így szokás, ha udvariasak akarunk lenni asztaltársainkkal.


Kérdező, amíg nem felelsz, nem tudok neked érdemleges válaszokat adni!

2013. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Nem értem, mire vonatkozik az utolsó mondatod, itt nem én kell feleljek, hanem ti, itt én kérdeztem. Természetesen ha kérdeztek valamit, akkor felelek, de sehol sem látok kérdést. Kár, hogy nem tudtam jelenteni a válaszodat ... :/

2013. ápr. 7. 16:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, beszélek.
2013. ápr. 7. 16:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnézést! Nem figyeltem meg, hogy kérdeztél is. Bocsánat.
2013. szept. 4. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!