Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha olyan helyen, rendezvényen...

Ha olyan helyen, rendezvényen vagytok ahol szól a Himnusz, akkor felálltok, és leveszitek a sapkátokat?

Figyelt kérdés

Ez azért jutott eszembe,mert Aug.20-án kinn voltunk a Reddbull Air Race-n,és ugye ott úgy kezdődik a rendezvény,hogy lejátszák.Nos "alig akadt" a sok százezer emberből,olyan aki felállt és a fejfedőjét levette.Ennyire kiveszett az emberekből a tisztelet figyelem?

Köszi a válaszokat.


2009. szept. 5. 20:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

21:58 - Hát szép kis egészségügyis vagy, mit mondjak. Épp ezt írtam, hogy nem tudhatod, hogy éppen az ott lévők hogy érzik magukat ott kint, nem tudhatod, mikortól vannak kint, mennyi készpénzt vittek magukkal. Ez egy extrém időjárási helyzet volt, más rendezvényen, ahol nincs extrém helyzet tényleg bunkóság, de ahol megfősz a melegtől és tűz rád a nap, nem biztos, hogy eszedbe jut, hogy most mit ILLIK. Ez egy automatikus ösztön, amit nem szabályoz az illem. Voltak, akik kora hajnaltól kint voltak, és már az esti tűzijátékra foglalták a helyüket. Augusztus 20-ról beszélünk, ha már a kérdező kiemelte, az ország egyik legnagyobb tömegű rendezvénye a F1 mellett.

Más eseményen, ahol nincs extrém körülmény, nem akarnak előre egész nap lefoglalni helyeket, nem így viselkednek az emberek többségében, de egy ilyen helyzetben ami most volt, nehogy már az legyen a baj, hogy életében lehet, hogy egyszer nem állt fel és nem vette le a fejfedőjét az emberek egy része.


Nem is tudom, miért kell ilyenekkel foglalkozni egyeseknek, amikor ennél sokkal nagyobb problémák is vannak az országban. Az nem baj, hogy a politikusaink meg a csaló cégek szétlopják az országot? Lehet, hogy ők szépen beszélnek és leveszik a kalapjukat és állva hallgatják végig a Himnuszt, amint meg vége, elfelejtik a népet.

2009. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

Csatlakozom az pedagógus hozzászólóhoz! A gyerekekbe sokkal mélyebben ivódik bele a szüleik hozzáállása a mindennapokhoz, ünnepekhez, tisztelethez, mintsem ezt kompenzálni lehetne azzal, hogy elmondják párszor a suliban és az évi 1-2 alkalommal és a pedagógusok jó példáját is láthatják. Persze, nem mondom, hogy hiába való, de magam is tapasztaltam már, hogy pl. ballagáson a Himnusz alatt két anyuka nem bírt magával, szinte bosszantotta őket a hangos zene, mert így hangosabban kellett egymással beszélniük. Mellettük egy apuka meg mondogatta, hogy jó lenne már, ha vége lenne, mit húzzák már az időt...

Nálunk a családban minden alkalommal felálltunk, és a mai napig így teszek, és a családomban is ezt tanítom.

2009. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben énekeltem a Himnuszt és felálltam.(Olyankor is amikor nem lehetett, mert olyan korban is éltem) Így adva meg a megfelelő tiszteletet. Nem veszem le a kalapom ,mert nő vagyok és nem hordom. De nagyapám, apám leveszi. Nagyanyám a kendőjét veszi le. Ha egyszer kendős néni leszek én is így teszek.

engem az bosszant irritál amikor egy ünnepségen azt mondják "Hallgassuk meg " a Himnuszt. Miért nem lehet énekelni még akkor is,ha a hangosítás miatt énekelt Himnusz szól a magnóból? Miért szégyen ha valaki el tudja énekleni a saját országának himnuszát?

2009. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%
Úgy látszik a Red Bull Race közönségének 90%-a cukor- és egyéb beteg volt. Csupa olyan, aki akkor sem képes 3 percet felállni a Himnusz alatt, ha egyébként már hajnal óta ott ücsörög helyét foglalva. Szánalmas kifogás. Szerintem senki sem a betegekről beszélt, hanem a többiekről... hogy imitt-amott fordult csak elő olyan, aki felállt és ez a gond.
2009. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.Igen azzal van a gond hogy kifogásokat keresnek.Nem hinnén,hogy a jó párszáz ezet ember fele,harmada beteg...

Aki nem volt jól,az ott is hagyta az egészet,körülöttünk is állandóan cserélődtek az emberek.

Annyi az egész,hogy elfelejtik az emberek,mi a tisztelet,és inkább hivatkoznak minden másra.És teljesen mindegy milyen alkalomból szól a Himnusz...

2009. szept. 6. 09:39
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Komolyan nincs jobb dolgotok, mint azon csámcsogni, hogy számotokra ismeretlen emberek miért nem állva fedetlen fővel hallgatták végig az Air Race versenyen a Himnuszt?


Az ilyenekből lesznek később a házsártos, kötekedő, tolakodó, "fáradt", nyafogós idős nénik és bácsik. Nem gondolkodtatok még el azon, hogy sokkal élhetőbb lenne ez az ország, ha nem támadna le mindenki mindenkit mielőtt tudná a kifogásunk okait, vagy ha nem számítana ennyire a látszat?


Köszönjük szépen a Himnuszt Kölcsey Ferencnek, bár elég siralmas a szövege néhol, és jobb lenne valami optimistább. Köszönjük szépen a zenéjét Erkel Ferencnek, gyönyörű lett, bár az eredeti hangfekvésben az ország nagy része képtelen kiénekelni, olyan magas, igazi szoprán a dallam.

Tény, hogy mindketten maradandót alkottak, megérdemlik az elismerést.


De tudjátok, pont a ti viselkedéseket használják ki országunk vezetői, mert pontosan tudják, hogy egy apróságon képes a tömeg hosszan csámcsogni, miközben arra nem figyel, hogy ott a bársonyszékben mi zajlik valójában, és hogy teszik tönkre az országot mind anyagilag mind más értelemben is. És a figyelemeltereléshez elég, ha bedobnak egy apró rágcsálnivaló csontot, mint az éhező kutyák közé, ők meg folytathatják a mocsokságaikat, és mire a tömeg leszáll a csontról és észreveszik, mi történt, már késő.


Én nem vagyok ilyen máson csámcsogó tömeg, szeretném, ha élhetőbb lenne az ország, és nem a színjáték lenne a fontos, de mire a hozzám hasonló generáció lesz többségben, félek, már nem sokan maradunk itt, mert sokan ezért is mennek ki külföldre.


Viszonyítási alapként elmesélek egy történetet, nem kell ám megfogadni a tanulságát, de ha csak egy ember is megteszi, már hasznos volt leírnom.

Mikor én kicsi lány voltam, 1-2 éves, vagy nem sokkal több, cserfes gyerek voltam, anyu elvitt templomba is, hát ott se mindig maradtam csöndben. 2 idős néni meg is jegyezte és meg is szólta anyut, hogy zavarom őket, vigyen ki a templomból, ne is hozzon. Bementek a paphoz is panaszkodni, hogy tessékeljen ki minket onnan. Anyu bement a paphoz, hogy a mi oldalunkat is hallgassa meg a pap, és akkor a pap azt mondta anyunak, hogy ne is törődjön ezzel a 2 házsártos vénasszonnyal, vigyen engem nyugodtan továbbra is a templomba, hiszen én még kicsi vagyok, a 2 vénasszonynak kellett volna megértőbbnek lenni, meg is mondta nekik, hogy többé ne kössenek belénk.


Ezek után ha valakinek továbbra is az a legnagyobb szórakozása, hogy általa ismeretleneken csámcsog, ám tegye, de hogy elégedett sose lesz, abban is biztos vagyok, mert mindig fog találni valami kifogást, amit kritizálhat, és amiben a rosszat látja, és vagy magányos lesz öreg korára, vagy csak a hozzá hasonló jajgatókkal fog tudni barátkozni, ami azért eléggé siralmas.

2009. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy a 2 éves gyerekekkel volt ott a probléma, bár az is biztos, hogy engem is vitt anya templomba 2 évesen, és érdekes módon be tudtam fogni a számat, pedig én is elég cserfes vagyok. Az első válaszolónak csak annyit, hogy én elég sok olyan embert ismerek, aki Magyarnak vallja magát, és közülük mindenki feláll a Himnusz alatt, és leveszi a fejfedőjét. Szilveszterkor is csupa ilyen emberrel voltam. Hánytak szédültek, rosszul voltak, érdekes módon mindegyikük kibírta azt a 3 percet állva. Elhiszem én, hogy volt olyan ember, aki tényleg rosszul volt, és nem tudott állni, de ne mondja már nekem senki, hogy az emberek 2/3a rosszul volt. a másik meg az, hogy ha én tudom, hogy nem bírom a tömeget, a meleget, akkor nem megyek olyan helyre (mint ahogy nem is mentem).
2009. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nah "büszke lehetsz" magadra....az ilyenek jobb is ha elhagyják az országot.A Himnuszunkat (ami a "tiéd is")

így leszólni....nem semmi!

Mindent gyerekkorban kell megtanítani,még azt is hogy a templomban szépen csendben ülünk.Ja hogy anyukának nem sikerült?Igen egyszerübb volt oda sétálni a paphoz panaszkodni...

És aki azt válaszolta hogy nincs jobb dolgom/dolgunk mint itt ezen csámcsogni mikor az ország....Akkor ő miért nem a válsággal foglalkozik,miért jár ide írogatni,már bocsánat....

Látom minden "normális"válasz le lett pontozva.Nem semmi...

Azért mindenkinek köszi a hozzá szólását:D

2009. szept. 6. 13:15
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
Komolyan kérdezem, most valaki attól lesz magyar ha a himnusz alatt feláll és leveszi a sapkáját??? Szerintem ha megteszi attól még ugyanúgy lehet pedofil, lopó, csaló, hazudó, hazaáruló ember. Szerintem rohadtul nem ezen múlik... Ha annyira fontoskodó akarsz lenni, akkor mondd meg a politikusainknak hogy takarodjanak a k*rva anyjukba, és ha egy jól működő országban látnád ezt a problémát, akkor tedd fel a kérdést. Köszönöm
2010. ápr. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

A felállással egyet értek, de a sapka levétellel nem.

A tiszteletet sok féle képp meglehet adni. Egyébként a katonákkal is levetetnéd a himnusz alatt a sapkát?

2010. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!