Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha olyan helyen, rendezvényen...

Ha olyan helyen, rendezvényen vagytok ahol szól a Himnusz, akkor felálltok, és leveszitek a sapkátokat?

Figyelt kérdés

Ez azért jutott eszembe,mert Aug.20-án kinn voltunk a Reddbull Air Race-n,és ugye ott úgy kezdődik a rendezvény,hogy lejátszák.Nos "alig akadt" a sok százezer emberből,olyan aki felállt és a fejfedőjét levette.Ennyire kiveszett az emberekből a tisztelet figyelem?

Köszi a válaszokat.


2009. szept. 5. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Elég szomorú,hogy amikor egyesek állandóan hangoztatják a magyarságukat,akkor nem tudják azt,hogy a Himnusz alatt a világon mindenütt felállnak és leveszik a sapkájukat.Még az olimpiákon,vagy bármilyen más rendezvényen is,még akkor is,ha nem a saját hazájuk Himnusza szól.Az iskolákban jobban odakellenne erre figyelni a pedagógusoknak.
2009. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Az előbb kezdődött a focimeccs a tévében. Játszották a Himnuszt, ránéztem a képre, megláttam a piros-fehér-zöldbe öltöztetett stadiont, és összeszorult a torkom. Önkéntelenül felálltam.

Egyébként nem szoktam itthon felállni ha meghallom, de ez most ritka megható volt. (Ehhez azért az is hozzájátszhat, hogy nekünk ilyen szomorú himnuszunk van, nem olyan vidám kis induló vagy operarészlet mint néhány országnak).

Remélem, nem veszett ki az emberekből a tisztelet, de azért én nem hinném, hogy az air race-en a sétálgató embereknek meg kellett volna állniuk.

2009. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerintem meg teljesen mindegy hogy hol vagyok ha egyszer lejátszák...már bocsi,de ha Szilveszterkor otthon vagy akkor nem állsz fel,MERT ugyis CSAK OTTHON VAGY? .Ez hülyeség szerintem.
2009. szept. 5. 20:43
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint voltál az Air Race-n, akkor te is tapasztalhattad a tűző napot ott a déli időben, és aki tehette árnyékba vonult, aki nem, az meg maradt a fejfedőben vagy ernyőt tartott a feje fölé, hogy ne kapjon napszúrást. Lehet, hogy azon a pár percen nem múlt volna semmi, de szerintem ott abban a tömegben a tűző napon a déli órákban többen gondoltak az egészségük megóvására, mint a Himnusz fejfedő nélküli megtisztelésére. Én kint voltam, és a kapott újságból készítettem papírcsákót, és szükség is volt rá. De kint volt a mentő is, és volt, akinek használnia is kellett. Lehet, hogy a sok fejfedőnek köszönhető, hogy csak 1-2 embert kellett ellátniuk és nem tömeget.


Állva hallgatom a himnuszt és általában fejfedő nélkül, de ez az eset kivételes volt időjárást tekintve, sajnos a Duna-parton sok helyen nincs megfelelő árnyék ezekben az órákban.

2009. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Hát én pedagógus vagyok,és arra tanítjuk a gyerekeket az iskolában, hogy a Himnuszt méltón hallgatjuk(énekeljük).De könyörgöm,legutóbb az évnyitón tapasztaltam,hogy sajnos sok szülőnek ez nem fontos,végigbeszélték,röhögték a Himnuszt.Most akkor mit mondjak a kicsi gyereknek?Vagy a szülőnek is újra el kellene magyarázni egyet s mást?
2009. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az alsó rakparton ültem a gyerekekkel,tehát árnyék nélkül.De mése kaptunk napszúrást,mert levettük a csákóinkat.

Ha valaki kimegy oda akkor nem azért kap napszúrást,mert a Himnuszt csákó nélkül állva hallgatja meg.

Igen,ez egy jó kérdés ilyen esetben mit mondd a tanárnő a gyereknek?

És akkor én most felelőtlen szülő vagyok,mert azt mondtam a gyereknek felállunk,és levesszük a csákónkat....nemár.....?!?!

2009. szept. 5. 20:55
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, én biztos vagyok benne, hogy sokan egyébként rendesen állják végig a Himnuszt, ahogy illik. De speciális időjárási körülmények között (tűző nap, hideg tél) ne várd el az emberektől, hogy a fejfedőjük levételére is gondoljanak, vagy mind felálljanak pl. az általad említett eseményen (tűző nap ugye még mindig), mert mi van, ha valaki azért nem áll fel, mert rosszul lett, leesett a vércukra vagy a vérnyomása rendetlenkedett, és nem bírta volna összeesés nélkül még ezt se végigállni, és ez az, amit te nem tudhatsz mindenkiről. Ez egy speciális időjárási eset volt, más körülmények között, nem szélsőséges időjárás esetén biztos sokkal többen hallgatják végig állva fejfedő nélkül, ahogy illik.

Mondhatnád, hogy akkor ne menjen ki ilyen rendezvényre, de aki ezeket szereti, aki nagy rajongó, az ki fog menni. Én 10 éve énekelek, és volt olyan fellépésünk, ahogy úgy álltam végig az egész koncertünket, hogy kegyetlenül fájt a hasam és a fejem, és így énekeltem végig, és próbáltam az arcomat úgy formálni, hogy a közönség ebből semmit ne vegyen észre. Sikerült, de utána ültem egy darabig, viszont emiatt nem hagytam volna ki, mert nagyon szeretem csinálni, és hidd el, ugyanezt érzik azok az emberek is, akik minden fájdalmuk ellenére kimennek a meccsekre, versenyekre, csak esetleg az ilyen formalitásokat hagyják ki, ha úgy adódik, hogy pont akkor jön a kellemetlenség egészségügyileg.

2009. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem értek egyet akik az időjárásra fogják... Lemérted már hány perc a Himnusz? kb 3 perc mindenestül. Ha hallgatjuk vagy ha éneklejük. Ne mondja már nekem,hogy senki ,hogy ennyi idő alatt a tűző napom elájul, vagy napszúrást kap, vagy mínusz 20-ban lefagy a feje , füle.

Igen is ki lehet bírni és ki kéne bírni ennyit a Himnuszunk tiszteletére.

Nekem apám, nagy apám férjem akár esik akár fúj leveszi a kalapját.

2009. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
21:35 - Mondd ezt egy inzulinos cukrosnak, egy vérnyomásos betegnek... Ne tudd meg, milyen érzés akár 1 perc is, ha rád jön a rosszullét.
2009. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Eü-s vagyok tudom miről beszélek. Aki rosszul van az nem a Himnusztól lesz rosszul az már érzi és nem fog sem felállni sem kalapot levenni. Itt most egészséges és normális emberekről beszélünk.

S még valami ha cukros vagy ünnepségek előtt egyél igyál rendesen készülj fel, ugyan ez érvényes minden más betegségre is.Én is két kisgyermekkel járok rendezvényekre és igen is felállítom őket a Himnusz alatt nem akkor fog sem inni kérni sem enni, mert megtanulta, hogy előtte kérjen ,vagy bírja ki utána.

Extrém rosszullétek elő fordulnak, de nehogy már ezzel gyertek amikor a tiszteletlenséget a hanyagságot a nemtudomságot magyarézázátok. Ez egyszerűen szégywen és bunkóság ilyennel jönni:(((

2009. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!