Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A németeknél ez milyen szokás?

A németeknél ez milyen szokás?

Figyelt kérdés
fura dolog történt. kint élünk németországban nem olyan régóta. a szomszédok idősek, kedvesek. most vittünk nekik egy kis hazait (házi kolbász, magyar szalonna, paprika, stb), viszont másnap jöttek hogy ők ezt nem eszik és nem kell nekik. és elmentek. mi bajok? félnek a magyar kajától? vagy furának tartják ezt? vagy nem kellett volna kedveskednünk ezzel? nem értem.. másoknak is adtunk már ilyesmit és kedvesen fogadták megkósolták. és ők? nem értem.. valaki? valami tapasztalat velük kapcsolatban?
2013. jan. 26. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán nem eszik a zsírosat! A németek nem biztos, hogy használnak pirospaprikát.
2013. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem.szokas.Ha muszlimok.akkor igen mert disznohust nem esznek.De németbe is van kolbasz,szalonna...Esetleg valami hibat talaltak benne?Hajszál vagy hasonlo.Megkell.kérdezni a pontos okát személyesen.Mondjuk hust nekem.sem ajandekozott senki sem,föleg nem házit.Nem szokas erre.Inakabb süti,bonbon..
2013. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a német nyugdíjasok nagy része (főleg délnémet kisvárosokban) durván megrekedt a fasizmusban és szó szerint rettegnek mindentől és mindenkitől, ami/aki tőlük keletebbről jön
2013. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja és az egy dolog, hogy ha az utcán összetalálkoztok kedves és mosolyog, de ha nem a bevándorlók végeznék az aljamunkát legszívesebben elkergetnék őket. Berlinben, NRW-ben és részben Hamburgban azért más a helyzet, ott sokkal nyitottabbak ilyen téren.
2013. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!