Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Köszönési etikettről kérdeznék!?

Köszönési etikettről kérdeznék!?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, de mivel nem festem magam, meg elég fiatalos az arcom, általában 16 évesnek néznek.Amikor köszönök, mindig úgy köszönök, hogy Jónapot kívánok!De erre azt a választ kapom, hogy Szia!Ha én úgy köszönök, hogy Jónapot kívánok, akkor nem illik ugyanígy visszaköszönni?
2009. aug. 31. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Én is Jó napot kívánokat köszönök pl egy 60 éves férfinek és úgy köszön vissza h szia. Én ebben semmi furcsát nem látok, szerintem így jó ha ő is jónapottal köszönne vissza az olyan merev, hivatalos lenne.
2009. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez így rendben van, de ha Én 23 Ő pedig pl. 35?
2009. aug. 31. 21:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha közeli ismerős, vagy nem hivatalos, akkor egy 35 évest simán letegezhetsz. Mint írtad, 16 évesnek tűnsz. Ha nem ismered, igazán nem okolhatod emiatt. Ha meg ismered, akor tegezd.
2009. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Rendben:)

Akkor Ő mondjuk boltban eladó, nem ismerjük egymást és Én Jónapottal köszönök.Akkor úgy kell visszaköszönnie?Végülis mindegy, csak érdekel, mert én sem tegeztem le:)Akármennyinek nézett ki:)

2009. aug. 31. 21:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Bolti eladóknak , főleg, ha nő, köszönj inkább helóval. Ha férfi, akkor pedig neki is inkább jónapottal kellene, de nem egy főbenjáró bunkóság, ha sziával köszön vissza.
2009. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
halttam oyat is hogy: "aki tegez, azt tegezd vissza!" de ha magáz akkor illik magázni. de az idősebbeket magázni illik mert tiszteljük. egyszer egy idős bácsit hallotam, hogy kisgyermek tudja hogy illik, kell köszönni. álltalában köszön is hogy SZIA! késöbb rászolnak, hogy: " neki csókolomot kell köszönni ám"! és elbizonytalanodik. hogy most szia, vagy csókolom. és elmaradnak a köszönések. az öreg mondandója lényege az volt hogy hülyeség az egész magázás. tegezve is lehet tisztelni az idősebbet. (másikat)
2009. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2009. aug. 31. 21:45
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
en is voltam hasonloan, csak en 19 vagyok, de siman neznek 15 nek engem is :))
2009. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
hát igen, bunkóság sziával visszaköszönni, ha jó napottal köszönsz, de elég sok eladó van, aki így szokta. ne akadj fenn rajta.
2009. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos mivel köszönéskor kinézet alapján döntünk, ha babaarcod van akkor nem leszel madam, csak young lady, és akkor szia. :)

De amúgy jó gáré lehetsz, ha 16-nak nézel ki, főleg hogy a mostani 16-osok meg 23-nak néznek ki.

2009. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!