Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hány perc késés...

Szerintetek hány perc késés fér bele, ha vendégségbe hívok valakit?

Figyelt kérdés

Már régóta beszéltük ismerősömmel és barátnőjével, hogy átjöhetnének egyik nap, és kb. 2 napja született meg a végleges időpont : Ma 12:30 perc. Még tegnap este is beszéltünk facebookon, hogy akkor jönnek, és leírtam nekik még egyszer az időpontot.

Most 14:16 van, és még mindig nincsenek itt. Hiába hívom, ki van kapcsolva, az új számát meg nem tudom.

Nem laknak messze,már rég ide kellett volna érniük. Ha közbe jött valami akkor miért nem tudnak ideszólni?


2013. jan. 19. 14:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ha pár utcányira laknak, gondolom, már átsétáltál, hogy megnézd, nincs-e valamilyen gondjuk!
2013. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Azért tanácsoltam, hogy este hívd őket fel telefonon, mert:

amikor én vártam a baráti házaspárt egy előre megbeszélt időpontban, hasonlóan (igaz, nem ebédre, de) terülj asztalkám, stb. stb. és nem jöttek. És nem hívtam őket.

Majd kb. 2 hét múlva, mintha mi sem történt volna, szóltak, hogy akkor most jönnének, én pedig azt mondtam, nekem nem alkalmas.

Azóta is hívogatnak telefonon, beszélünk, (igaz, én kicsit visszafogottabb vagyok) küldik a különböző e-maileket, sms-eket, és nem veszik észre, hogy nem válaszolok rájuk.


Ezek után úgy néz ki, mintha én lennék az, aki miatt borul a barátság.

Hát ne engedd, hogy ugyanez történjen. Hívd fel őket, és add tudtukra, hogy részedről a barátságból ennyi elég volt.

2013. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Még azt tudom elképzelni, hogy ha 12:30 így volt leírva, akkor a fejükben fél 3ként jelent meg. Velem is előfordult már hasonló: a 17:00-t valamiért este 7 órának gondoltam, aztán úgy telefonáltak utánam negyed 6kor, hogy hol vagyok már (csak sörözni mentünk volna, így nem volt baj a késés, csak rám vártak a melegben :D)...
2013. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Mi történt?

MI volt az ok? Sikerült elérni őket?

2013. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Nem ebédre vártam őket, csak úgy megbeszéltük, hogy átjönnek. Csináltam sütit, meg teát.

Végül az történt, hogy én meguntam a várakozást, elmentünk egy bevásárlóközpontban, vásároltunk, nézelődünk, és amikor jöttünk hazafelé (kb. 17:15-kor), hogy otthon vagyunk-e még. Mondtam nekik hogy nem, és kérdeztem, hogy miért nem jöttek.

Erre azt válaszolta, hogy elhúzódott nekik az ebéd, utána meg elmentek pihenni, és észre sem vették hogy telik az idő..(valami ilyesmit mondott)..

Valaki írta itt, hogy ha ilyen közel laknak akkor nyilván elmentem megnézni, hogy van-e valami bajuk. Nem mentem el, elég gáz lett volna odaállítani, hogy miért nem jöttök?

2013. jan. 20. 23:40
 26/27 anonim ***** válasza:
Nálam félóra még elfogadható, ha olyat várok, akikkel jóban vagyok. Ki tudja, mi történik útközben. Utána már illetlenség, ha nem szólnak közben oda, hogy bocs, változott az ütemterv/kisfiunk bekakilt/lekéstük a buszt stb. Van pl. anyukámnak olyan ismerőse, aki min. 1-2 órákat késik mindig, na, ez kifejezetten taplóság szerintem, már csak azért is, mert ha rendes vendégség van, akkor a házigazda készül arra, és siet, hogy az adott időpontra kész legyen, erre...
2013. jan. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 TappancsMancs ***** válasza:
15 perc kb belefér. Azért én nem sértődnék meg ezen véglegesen mint írták páran. Az is túlzás lenne. Elaludtak vagy valamibe nagyon belefelejtkeztek. Jó tudom hogy figyelhettek volna és ilyenek de a lényeg hogy nem tojtak rá, hanem csak félresikerült a dolog.
2013. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!