Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hány perc késés...

Szerintetek hány perc késés fér bele, ha vendégségbe hívok valakit?

Figyelt kérdés

Már régóta beszéltük ismerősömmel és barátnőjével, hogy átjöhetnének egyik nap, és kb. 2 napja született meg a végleges időpont : Ma 12:30 perc. Még tegnap este is beszéltünk facebookon, hogy akkor jönnek, és leírtam nekik még egyszer az időpontot.

Most 14:16 van, és még mindig nincsenek itt. Hiába hívom, ki van kapcsolva, az új számát meg nem tudom.

Nem laknak messze,már rég ide kellett volna érniük. Ha közbe jött valami akkor miért nem tudnak ideszólni?


2013. jan. 19. 14:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Negyedóra. Ha nem rajtuk múlt (baleset, ilyesmi), az más, de akkor is szóljanak.


Egyetértek az utolsóval, ne adj nekik ebédet.

2013. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha valamiért rosszul jön ki a lépés, és késni fogok (5-10 percet), már akkor küldök sms-t vagy telefonálok, amikor még nincs itt az idő, de már látom, hogy le fogom késni. Ismerősödék viselkedése nonszensz.
2013. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, a klasszikus illemtan 20 perc körüli késést tart elfogadhatónak, sőt, 5-10 percet még illik is késni, hogy ha a háziak megcsúsznának az előkészületekkel, ne kerüljenek kellemetlen helyzetbe, hogy mondjuk házigazda fél arcán még ott a borotvahab:)... a fél óra feletti késés már általában nem elfogadható.
2013. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
2,5 óra már megbocsájthatatlan pláne telefonálás nélkül.
2013. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan szombatról volt szó, mi van ha esetleg ők úgy emlékeznek, hogy vasárnap várod őket?

Azért este még megpróbálnám (úgy 7-8 óra körül) rákérdezni náluk. És a holnapot (ha ők úgy emlékeznek) mindenképp elodáznám. Nem hagynám, hogy hülyét csináljanak belőlem.

2013. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én azért nem mondom, hogy "megbocsájthatatlan", de ahhoz már tényleg nyomós ok kell, mondjuk ha valamelyikük rosszul lett, vagy karamboloztak vagy ilyesmi, akkor nyilván nem a telefonálgatással lesznek elfoglalva, ezt el kell fogadni. De az "és akkor hirtelen beállítottak anyósomék és..." az tényleg necces magyarázat a "miért nem voltál képes telefonálni"-ra...
2013. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
elképzelhető, h nyomós okuk van, de ettől még természetes h te meg puccba vágva várod őket és ez bosszant. Szerintem keress más elfoglaltságot, végezd a dolgaidat, aztán max ha beállítanak megmondod h már nem érsz rá
2013. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én fél óra kését szoktam elnézni, ennyi nálam is be szokott csúszni. Mindig telefonálok, nekem is szoktak.

Ha valaki többet késik, akkor rácsörgök, hogy történt-e valami (ez csak kétszer fordul elő, az illetőknek nyomós oka volt a késésre).

Lehet, hogy simán elfelejtették a találkát...

2013. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 15-20 perc még belefér.

Volt,hogy a szülinapomra idehívtam néhány barátomat,aztán későbbre asztalfoglalásunk volt.Ketten több mint egy órát késtek,szóval nem értünk oda,az asztalunk elveszett.Rendesen felhúztak...Ja,és nem szóltak előre.

Végül odaértek?Mit mondtak?

2013. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálás nélkül negyed óra késés elfogadható,viszont 2,5 óra már nagyon gáz.Én nem hívnám fel őket,ha akarnak valamit,majd hívnak,ha meg ennyire tesznek rá,akkor én is így viszonyulnék és várna rájuk a halál,mennék a dolgomra.Velem olyanok történtek,hogy valakivel találkoztam volna,viszont nem volt túl gerinces és 1 órát vártam rá,de nem jött el.Elérni se tudtam.1 óra múlva szépen hazamentem és ott véget is ért az egész kapcsolat.Nem volt valami jó élmény,nagy pofonok ezek,amikor kiderül,hogy mennyire nem számítok valakinek,de egyszer úgyis visszakapja ugyanezt az élettől.Így utólag örülök,hogy megszabadultam egy ilyen gerinctelen "embertől".
2013. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!