Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A franciák miért csak 4...

A franciák miért csak 4 naponta fürödnek?

Figyelt kérdés
több helyen hallottam hogy egy átlag francia 4 naponta tisztálkodik és ezért olyan fejelt a parfümkultúra

2013. jan. 17. 19:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10. pont így érzem én is.

Nem bírok belefeküdni az ágyba úgy hogy előtte ne tusolnék le.Valahogy koszosnak érezném magam hogyha nem zuhanyoznék naponta.

2013. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A középosztálybeli magyarok miért fürdenek naponta kétszer?
2013. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Napi kétszer?

Összetéveszted az amerikai középosztállyal.Ők tényleg 2x is megfürdenek egy nap.


A magyaroknál , még a felsőbb osztálybeliek is napi 1x fürdenek.

2013. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 mustafa33 ***** válasza:
83%

Honnan szeditek ezt a török marhaságot? A törököknek voltak fürdői, de azokban sem a pórnép lubickolt naponta.

A magyar paraszt meg hol fürdött? Az itató vályúba? Mert fürdőszobát még a hatvanas évek elején épült falusi házakban sem csináltak. Volt pléhkád, amit elővettek kéthetente és megfürdött egy vízben az egész család. Mert ki a csuda cipelte volna az egyetlen kútról a faluban a vizet bele? Lavorban mosakodtak, vasárnap szapannal. Hétköznap szájból. Azaz a szájukba vettek egy pofa vizet a konyhában, kimentek az udvarra, belereszteték a szájukból a vizet a markukba és azzak törülték ki a csipájukat.

Voltak kádfürdők nagyobb falvak mellet, ott volt kenő asszony, borbély aki hajat vágot eret vágott, köpölyözött és fogat húzott, (meg volt fürdősk.rva). Oda évente kétszer, négyszer mentek el szekéren a gazdagabb parasztok. Városon a polgári lakásokban volt fürdőszoba, de oda is cipelni kellet a fűtőanyagot, ha volt cselég, akkor gyakrabban fürödtek - szombatonként. Vidéki kúriákban nem volt, ott is pléhkád volt a menő, vagy fadézsa. A hatvanas években jött be divatba a fürdőszoba, a megüresedő ólat építették át. Akkor is a hetente 1x ment. Később jött be nyugatról a németektől a tussolás (a szó is erre vall - duschbad). Ezt a jóvilág naponta fürdésre fejlesztette - BPesten. De lassan ez is vissza esik a pénz miatt.

2013. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én is többször hallottam már ezt a franciákról.

Én is naponta zuhanyzom este / kádban nem szoktam, mert vízpazarlás és a zuhanyzás a bőrnek is jobb /. Nekem is hiányozna. Reggel meg megmosom az arcom, hónaljam.

A napi kétszeri fürdés viszont már hülyeség, az már tényleg árthat a bőrnek. Ugyanúgy a naponta, kétnaponta történő hajmosás. Én hajat csak egyszer mosok egy héten.

2013. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
72%
ez tuti igaz mert mikor nyáron franciákkal voltam együtt 1 hétig.. hát kicsit igénytelenebbek meg büdösebbek voltak mint mi:D
2013. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!