Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A franciák miért csak 4...

A franciák miért csak 4 naponta fürödnek?

Figyelt kérdés
több helyen hallottam hogy egy átlag francia 4 naponta tisztálkodik és ezért olyan fejelt a parfümkultúra

2013. jan. 17. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

"Öntisztulás". A szappanokban, amit magadra kensz, azokban rengeteg ártalmas anyag is van. Mégiscsak laborban készített vegyszerek.

Meg a lustaság, meg a spórolás..

2013. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
párfűm
2013. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen a kultúrájuk.

Egyébként az ny. európai emberek nem szeretnek fürdeni.A briteknek sincs valami jó fürdési kultúrája , a németeknek meg az osztrákoknak már jobb valamivel , de ők is ufónak néznek ha naponta fürdesz.


A magyarok ezt a fürdési kultúrát a törököktől örökölték.Szóval ez keletebbre egyáltalán nem furcsa de nyugaton furcsának számít.


A franciáknak mindig érdekes higiéniai szokásaik voltak.Például volt az a parókás dili amikor soha nem mostak hajat mert ott volt a paróka és volt 1 vakarópálcájuk.

Meg például a palotákban nem volt árnyékszék hanem csak egy függöny mögötti sarokba végezték a dolgukat.

2013. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
de ha a nyugat adta Usa nagyrészét akkor ott miért alakult ki normális fürdőkúltúra
2013. jan. 17. 19:57
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

A magyarok fürdési mániája a 60-as évek után lett divat. Amikor a gombamód szaporodó új házakban, lakásokban lett fürdőszoba. Addig az emberek csak lavórban mosakodtak. Esetleg ritkán elmentek a gőzfürdőbe (már ahol volt).

Nem egészséges a naponkénti fürdés. Sokat árt a bőrnek. Ezért kell használni különféle vegyszereket fürdés után, hogy a bőr ne menjen tönkre.

Akik nem fürödnek naponta, azok is tisztálkodnak. Csak nem kádban, és nem mindig tusolással.

2013. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező , pont hogy fordítva.

Nyugat-Európa adta az USA kultúráját.

Hisz az USA csak az európaiak gyarmata volt.


Fogalmam sincs hogy ott miért alakult ki olyan fürdési szokás mint Magyarországon vagy keletebbre.

2013. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Jaj , félre olvastam.Elnézést.
2013. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ezt már én is olvastam, hogy mi a törökök óta fürdünk rendszeresen (mármint tőlük vettük át), viszont a bőrnek nem tesz jót. Nyugaton meg máshogy alakultak ki a fürdési szokások, ahogy például a franciáknál.

Viszont most le lehet pontozni (gondolom le is fogtok), de én bevallom, hogy nem szoktam minden nap fürdeni. Szerintem ez egy h*lyeség, mert ha nem végeztünk olyan munkát, ami miatt megizzadunk vagy koszosak leszünk, akkor teljesen fölösleges. Vízpazarlás és több időt elvesz, úgyhogy ebből a szempontból engem is lehet lustának mondani. De mégsem vagyok büdös és koszos, csak egyszerűen nem mindennap fürdök le, ennyi. (Kb 3 naponta.) De ez csak az én véleményem, mindenki máshogy gondolkodik.

2013. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem foglak lepontozni én sem szoktam minden nap fürödni (hétköznap igen hétvégén nem) de 4 nap az átlag tehát van aki napi 1x van aki heti egyszer ez viszont tényleg durva, főleg mivel Európa kezd elhájasodni így jobban izzad tehát még büdösebb lesz nyugaton
2013. jan. 17. 20:19
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Én most Varsóban lakom egy kollégiumban, teljesen vegyes nemzetközi társasággal - főleg szlovákok, románok, németek vannak. Én vagyok az egyetlen, aki minden nap megfürdik, és ez nekik furcsa. Szóval szerintem Európában csak a magyarok fürdenek minden nap.

Amúgy egyáltalán nem büdös egyikük sem. Végülis megértem őket, mert tényleg pazarlás meg egészségtelen, de én egyszerűen nem bírnék úgy befeküdni az ágyamba, hogy nem fürödtem meg. Egyszerűen ezt szoktam meg, így neveltek.

2013. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!