Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek az önzőségről?

Mi a véleményetek az önzőségről?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 17:51
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
79%
Azt én nem fogom elárulni neked! :-(
2013. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy meglehetősen tág fogalom.


Ha az asszertív magatartást önzésnek nevezzük, akkor részemről teljesen optimális: vagyis az önző ember saját magát helyezi előtérbe, de sohasem mások kárára cselekszik, viszont a maga kárára sem segít másokat.


Ha mások leigázásáról szól az önzés, azzal nagyon nem értek egyet, mert aki így cselekszik, az megteremti a szükségét, hogy áldozatai legyenek, és lényegében tőlük függ, miközben azt hiszi, hogy így tud érvényesülni. De minél több ellenséget szerez, annál nagyobb szorongás lesz úrrá rajta.

2013. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bumbi02 ***** válasza:

Egészséges dolog, fent maradáshoz szükséges. Egészséges mértékben. Mindenki a saját életét éli, ezért szerintem normális hogy mindenki a saját hasznát helyezze előtérbe, másokéval szemben.


Persze bizonyos mértékig. Vannak helyzetek mikor le kell mondani erről, de többnyire azok érvényesülnek, akik képesek kicsit önzőek lenni, és a saját életüket építeni, másoké helyett.

2013. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egészséges önzés mindenkiben van (kivéve talán a Teréz anya típusú emberekben, de az elég ritka), még akkor is, ha letagadják. És kell is, mert akkor az ember megbolondul, ha mindig csak mások érdekeit helyezi első helyre, és nem a sajátját. Magamon is észreveszem, hogy legtöbbször ott van a döntéseimben az is, hogy ÉN hogy tudok belőle legjobban kijönni.


Viszont nagyon önzőnek lenni, mindig mások megnyomorításával magunknak (akár pillanatnyi) örömöt szerezni... azt elítélem. Mert mégiscsak társas lények vagyunk, és mások érdekeit is figyelembe kell venni. Akit csak saját maga érdekel, azt én tudom embernek nézni.

2013. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden ember önző,aztán meg ha megemlíted,te leszel a hibás,mert ők akik azt mondták mennyire szeretnek.Sose kerestek valójában,és elfelejtkeztek rólad jó rég ...
2013. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az önzőségnek is több fajtája van. Amíg nem mások kárára vagy önző, addig szerintem nincsen gond. Viszont ha igen, akkor nem ártana változtatni rajta.
2013. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!