Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy működik az éhségsztrájk?

Hogy működik az éhségsztrájk?

Figyelt kérdés
Mostanában érthető okokból elég gyakran kapom magam azon, hogy az éhségsztrájk puszta tényén töprengek. Valami hiányozhat belőlem, vagy valamit nagyon nem tudok, mert valamiért csak addig jutok ezzel, hogy ostoba emberek köznevetség tárgyává teszik magukat azzal, hogy nekiállnak magukat kínozni X ügy mellet tüntetve, mintha éhezés nélkül nem lehetne ugyanazt jobban csinálni, vagy mondjuk rendes sztrájkot csinálni, tehát olyat, ami a meggyőzendőnek okoz kisebb kínokat. Azt még értem, hogy Gyurcsány éhezget jó bulvárbohóc módjára, de amikor közmunkások menete éhségsztrájkol, akkor ismét teljesen elvesztem a fonalat. Valaki felvilágosítana, hogy ilyenkor mi miért van?

2013. jan. 10. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ezen gondolkozni. Az éhségsztrájkkal nem ér el senki semmit. A kormányt nem érdekli az sem ha éhen halsz...
2013. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Brain Storming ***** válasza:

Éhségsztrájk = híres vagy és nem eszel...


Ez egyébként a mártíromság hagyományának "lightos" folytatása... Néha "hatásos", lásd a "belehalt az éhségsztrájkba" találatokat a google-ban...

2013. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!