Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek az milyen jellemre...

Szerintetek az milyen jellemre vall, ha valaki ok nélkül elkezdi kritizálni a másikat, csak azért mert más a bőrszíne?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 04:23
 1/9 anonim ***** válasza:
De ezt valami konkrét eset kapcsán, vagy csak úgy általánosságban kérded?
2012. dec. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konkrét eset, félig roma származású vagyok, és vannak olyan lányok akiket ez úgy érint, hogy nem is ismernek, de ha meglátnak, hallom, hogy beszélnek rólam, még hangosan is, hogy halljam, hogy ilyen cigány, olyan cigány. Főiskolás vagyok, nem szoktam keresni a bajt, meg nem abból a családból származok,ahol lopnak, stb. Anyukám magyar, vele élünk. Szóval ez lehet féltékenységből is? Nem vagyok az a füstös fekete, világosabb is a bőröm az átlag románál, mások véleménye szerint, csinos szép lány vagyok. Vagy pedig eleve a nagyképűség beszél belőlük?
2012. dec. 10. 04:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem törődni velük. Tudom, könnyű mondani. De ilyen emberek mindig is voltak és lesznek, csak annyit lehet tenni, hogy megpróbálod magad a normálisabbakkal körülvenni, hogy a saját kis mikrokörnyezeted rendben legyen, aztán persze ezt lehet bővíteni is, tágítani a kört, ha tudod, de az egész világot megváltani, megtisztítani nem lehet, ezért nem ér annyit az egész, hogy a hülyék miatt te rosszul érezd magad. Én is sokat rágódtam már mások reakciói miatt, bár nem a bőrszínem miatt volt, és nem értettem, hogy miért olyanok, amilyenek. De ez van, valamit sosem érthetünk meg. Viszont van egy csomó jó dolog is az életben. :)
2012. dec. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésre: gyenge jellemre vall, de ez legyen az ő problémájuk. :)
2012. dec. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem ismerlek, nehéz így komoly véleményt mondani. Sajnos sok ostoba van, aki bőrszín alapján mond véleményt más emberről, az előítéletei alapján, de sok olyan ember is van, aki, ha kritizálják, szereti azt gondolni, hogy ez csak azért lehet, mert cigány vagy zsidó vagy hottentotta, véletlenül sem a viselkedése miatt. Magyarországon különösen problémás a helyzet, mert itt rengeteg hobbináci és hobbirettegő tengeti frusztrált életét. Sokszor még az én híresen elfogulatlan ítélőképességem is megzavarodik, hogy kinek is van igaza.
2012. dec. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, igaz, valakik szeretik csak erre fogni, és emögé bújni, hogy "jaj, mert roma vagyok", holott egészen más oka van, hogy utálják. Kérdező: te nem ezek közé tartozol, ha azt írod, hogy nem is ismernek. Egyébként azok a lányok valószínűleg másokat is cikiznek, kit a külseje, kit az izlése, kit egyéb okok miatt, hiszen ha ilyen a jellemük, akkor nyilván mást is megtalálnak, csak más-más ürüggyel.
2012. dec. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egyszerű előítélet, de meg kell mondani hogy nem ok nélküli.

A cigányság nagy része lopásból és bűnözésből tartja fenn magát, logikus hogy egy "becsületes" (szerinted*) cigányt is ismeretlenül ugyanannyiba néznek mint egy tolvaj cigányt.

2012. dec. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Akik ismernek engem szeretnek engem.:) :) Az olyan lányok akik meg gúnyolódnak,egyszerűen nem akarok lesüllyedni az ő szintjükre. Tényleg köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 10. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor arra gondolok mindig, hogyha valakinek problémája van velem, akkor az az ő problémája. :)
2012. dec. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!