Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell úgy beszélgetni...

Hogyan kell úgy beszélgetni az emberekkel, hogy érdekelje őket?

Figyelt kérdés
Mert a mondandóm senkit se érdekel, jobb esetben nem érdekli őket rosszabb esetben egy idegesítő senkinek tartanak. Mit tegyek, hogy a mondandóm érdekesebb legyen, jobban érdekelje az embereket? Mire van ahhoz szükség?
2012. dec. 2. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

-Beszélj olyan dologról, ami a másikat is érdekli. Ha mondjuk neki is van kutyája, beszélj a kutyákról.

-Legyen színes a szókincsed, fogalmazz értelmesen.

-Lehet, hogy a másikkal van a gond. Vannak olyan emberek, akikkel egyszerűen nem lehet beszélgetni, bármit mondhatsz neki, csak bámul, mint egy döglött hal.

-Legyenek érdekes témáid. Ha sokat olvasol (értelmes könyveket, nem bulvárlapokat meg ilyesmit), lesz sok témád, amiről lehet beszélgetni.

2012. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy itt nem ebben van a hiba. Speciel én is ebben a hajóban evezek, és bizton állíthatom, hogy szókincsem választékos, a magyar nyelv árnyalatait megfelelően alkalmazom, érdeklődő vagyok mások problémáival szemben, s egyben kellő mértékben távolságtartó is (nem nyomulok): mégis non-stop ignorálnak. Létjogosultságom talán csak akkor lehet (nem mindig), ha "idióta" stílusban humorizálok.


Az egész oka rejtély számomra.

2012. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a beszélgetőpartnereitekkel van gond. Te hiába vagy érdekes és választékos, ha a másiknak a szintje a Való Világig meg az X-faktorig terjed. Simán lehet, hogy semmi gond nincs veletek, csak nem pendültök egy húron a többiekkel. Bár ha pozitív irányban lógtok ki közülük, akkor ez nem is baj.
2012. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!