Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tegyek, ha nem tudom,...

Mit tegyek, ha nem tudom, hogy kinek és hogyan köszönjek?

Figyelt kérdés

Járok előkészítőre egy gimibe, és ott senkinek sem köszöntem. Már a második órám volt, és egy lány mintha köszönt volna, de szerintem nem nekem. Még nem is beszéltünk, nem köszöntem vissza. Amikor bemegyek az osztályba, akkor is csak leülök. De amúgy nagyon sokan. 1-2 ember köszönt csak, de nem köszöntem nekik vissza, mert nem tudtam, hogy ismerősöknek vagy mindenkinek köszönt. Mert lehet ott voltak iskolatársai és azoknak köszönt. Akkor ciki lett volna nekem is. És végül is csak páran köszöntek vissza.


Szóval nem tudom. Nem merek. Mi van ha nem köszönnek vissza? Amúgy is nagyon szégyenlős vagyok.

A másik az, hogy sokszor nem tudom, hogy hogyan köszönjek. Utálok kimenni a falumba, mert ilyen helyen szokás mindenkinek köszönni, és én a 20-30 éves korosztályt nem vágom. Magázzam vagy tegezzem őket? Vagy honnan tudjam, hogy hány éves? Mi van, ha van egy "kiélt" lány, aki pl. 18, de 30-nak néz ki, és úgy köszönök neki, hogy "Jó napot!"

Még az idős rokonaimnak sem tudom, hogy hogyan köszönjek.

Hogyan tanulhatnám ezt meg? Vagy mit csináljak?

14/l



2012. nov. 29. 19:27
 1/3 A kérdező kommentje:

Vagy ha pl. az utcán szemben jön velem a bátyám és a haverjai, akkor mindenkinek, vagy csak a bátyámnak köszönjek? Mert ők nem ismernek gondolom.


Vagy volt pár lány, akik még év elején bejelöltek facebook-on, de sosem beszéltünk ott sem, de páran lájkolták a képemet is. Akkor ha őket meglátom, akkor köszönjek? Mi van ha nem ismernek fel? Vagy ha egy olyasvalakivel futok össze, akit hallásból ismerek, meg valszeg' ő is engem, akkor köszönjek? Mi van ha én tudom ki ő, de ő engem nem ismer meg? Vagy ha megismer, de én nem köszönök?

2012. nov. 29. 19:30
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Köszönni KELL. Attól, hogy más nem köszön, vagy éppen szarják le, az nem a te hibád. Ők a bunkók... Ez miatt ne aggódj.

Nos, tisztázzuk:

A) Falu

Ha olyan faluba mész, ahol laksz... akkor persze annak köszönsz, akit ismersz. Ha valakikkel vannak, nekik is köszönsz. Felnőtteknek csókolom, fiatalabbaknak sziasztok (én amúgy, ha egy csoportot látok, akkor vagy a csókolom-sziasztok ot köszönöm így egybe, vagy csak simán sziasztok, és az mindenkire) Ha nem ismered a falut, akkor nem nagyon kell mindenkinek köszönni

B) város

Itt aztán kb ne köszönj senkinek, mert ha forgalmas, akkor minden percre 10 köszönés jutna, és egyrészt felesleges, másrészt meg nem kell. Annak köszönsz, akit ismersz.


Ha bemész egy boltba, iskolába, ilyesmi, akkor köszönsz a portán. Csókolom, vagy a napszakok szerinti Jó reggelt, napot, estét... Középiskolában rá kell térni erre, mi már rátértünk a napszakok szerinti magázódásra, ilyenek. Ott már azért tudni kell beszélni, mert téged se tegeznek már.

Az osztálytársaknak sziát, vagy valami ilyesmi. Mivel kezdesz nagyobb lenni, a huszonévkörülieket is sziázhatod.

Most mondhatsz sok-sok esetet, ez mindig más. Érezni kell

2012. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Neked nyugodtan szabad köszönni Hello-val

Ilyen diák féléknek sosem kell Jó napot meg Jó reggelt

20/F

2012. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!