Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak azokkal, akik a...

Mit csináljak azokkal, akik a laptopomba bámulnak?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: leülök a buszon, általában valaki mellé kell ülnöm. Az meg jellemzően amint kinyitom a laptopot, belebámul a képernyőbe. A dolgomat csinálom rajta, nem egy filmet nézek. Prezentációt készítek, írom a házim, ilyesmik.


Rohadtul idegesít, szerintem ez bunkóság. Ti hogy szoktatnátok le erről a mellettetek ülőt?


2012. nov. 28. 00:02
1 2
 11/19 anonim válasza:

Én az okostelefonomat szoktam buszon használni, és engem is idegesít hogy mások azt bámulják hogy én kivel levelezek.


Szerintem azért nézik, mert ők elég ritkán látnak ilyet. Egy nyugdíjas aki azt sem tudja mi az a számítógép, nem fog magának otthonra venni egyet 100.000+ forintért. Hol máshol lenne alkalmuk ilyet bámulni, mint a buszon ?

2012. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

1. kiírod szövegszerkesztőbe jól láthatóan, hogy nem nyilvános..


2. tolerancia? ha már ez zavar, akkor nyáron mit kezdesz a legyekkel? :D

2012. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
hát amúgy ha laptoppal meg okos telefonnal feszítetek buszon az inkább a ti hibátok..olyan "nézzétek mim van" érzésem van ha ilyet látok..
2012. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Te nap mint nap előveszed a laptopod a buszon :D?, a kérdés az hogy hol is laksz, mert ha Pesten akkor kb csak az éjszakai járatokon veheted elő, mert akkor van annyi helyed h kinyisd.

De ha faluról ingázol mondjuk városra sulizni, az teljesen más, ott van értelme a laptop kivételének, ott zavaró lehet a dolog mert még találkozol vele az elkövetkezőkben, legalábbis van rá esély. De ha nagyvárosban élsz, akkor kit érdekel, hogy ki nézi, több mint valószínű az életben nem látod többé az illetőt, meg amúgy is már megvolt a rendszerváltás nem kell félj az Ávósok fürkésző tekintetétől :P.

2012. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja, a megfigyelés ma már sokkal kényelmesebb :))))
2012. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Vidékről járok fel Pestre minden hétköznap, nem engedhetem meg magamnak, hogy napi 2 órán át nézzem a tájat. Munkaeszköz a laptopom, mint írtam.
2012. nov. 28. 11:27
 17/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Amit nyilvános helyen teszel, az nyilvános. Ha ott hazsnálod a gépedet, nem tilthatod meg senkinek, hogy nézze. A buszon mindenki oda néz, és akkor, ahova és amikor akar. Vagy elfogadod ezt, vagy nem dolgozol ott.
2012. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki, hogy barátságosan megszólítod:

"ne haragudjon, megtenné, hogy nem nézi a képernyőmet? Tudom, hogy nincs rossz szándéka, csak én ilyen vagyok, hogy zavar, ha nézik a vállam fölött, amit írok, olvasok vagy nézek, nem tudom, miért, de nagyon rossz érzés. Tudom, hogy egyszerűbb lenne becsuknom és eltennem, de minden nap két órát utazom, és ilyenkor dolgoznom kell.".

A többség valószínűleg qva hülyén fogja magát érezni, elő fog venni valamit, könyvet, telefont, mittudomén, és egy darabig legalábbis abba fog temetkezni. És aztán is minden rezdülésedre azonnal elkapja majd a fejét, ha netán megint a képernyődre kalandozott.

Alternatív megoldás: nem szólsz egy szót sem, csak feltűnően felé fordulsz, és egyenesen az arcába bámulsz. Esetleg pofát is vághatsz, ha olyan a helyzet, vagy akár el is mosolyodhatsz. Lényeg, hogy jelezd: "nem vagyok hajlandó úgy tenni, mintha nem venném észre és nem zavarna, mert észreveszem és zavar."

2012. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha ez zavar akkor ne a buszon dolgozz hanem a munkahelyeden. Ha meg olyan sok a munkád akkor menj be hamarabb vagy csináld meg előző nap otthon, este.


A másik megoldás hogy a buszon nem az ablak mellé ülsz és magad mellé teszed a táskát. Én ezt csináltam ha nem akartam h leüljenek mellém mert volt ott mindenféle cigány a buszon. Kb 2szer fordult elő hogy ennek ellenére is megkérdezték h leülhetnek e, nem mondtam nemet, főleg amikor egy jó csaj kérdezte :P

2012. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!