Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tehetnék a lakótársammal?...

Mit tehetnék a lakótársammal? Megsérteni sem akarom!?

Figyelt kérdés

Szóval lakótársam minden reggel fél órán keresztül kel, amivel nem is lenne gond, én is. Csakhogy az ő telefonja 5 percenként végigordít egy japán rock számot, míg az enyém csak rezeg, még a párom sem kel fel rá.

És ez tényleg minden reggel így megy, hétvégén is!

Meg hétvégén és hétfőn itt a gyereke, aki állandóan affektál és nyafog. Nem fekteti le időben, ami nem az én dolgom ugyan, de reggel miután sikerül visszaaludnom a telefonjától arra ébredek, hogy ordít és veszekszik a gyerekkel.

Az ajtókat mindig csapkodja...

Nem tudom mit csináljak, hogy ennek vége legyen. Jelenleg itthon is vagyok minden nap egészségügyi okok miatt, és végre pihenhetnék, de nem, ma hajnali négykor keltünk!

Már szóltam neki egyszer, hogy vegye halkabbra, azóta egy kicsit halkabb, de még mindig felkelünk rá.

Mit tegyek vele? Nem állhatok csak úgy elé :(


2012. nov. 20. 10:13
 1/3 klopusz ***** válasza:

Szia!


Hát, nem vagy könnyű helyzetben.

Nem írtad le, hogy miért vagytok lakótársak? Albérlet? Hozzátok költözött?


Szóltál azért is, hogy a gyerekét is "halkítsa le"?

Sajnos úgy látszik, hogy lakótársad együttélésre alkalmatlan. Tudom, nem a legegyszerűbb, viszont legkézenfekvőbb megoldás, ha szétköltöztök.


Ha nem állsz elé és nem tisztázod a dolgokat, ez csak rosszabb lesz. Ha nem érti meg a Te indokaidat, nem lehet ellene sokat tenni.

2012. nov. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, egy két szobás albérletben lakunk, mert mi nem tudunk egyedül fenntartani egyet.

Az a baj, hogy itt a tél, és ha nem találunk valakit, nem fogunk tudni 120 ezret kifizetni a lakásra fűtéssel, vízzel, mindennel...

Tegnap már párom átment szólni, hogy legyenek már halkabban, fél percig így is volt. A gyerekkel sem tud mit csinál, állandóan veszekszik vele, és minél jobban teszi, a gyerek annál jobban hisztizik ugye...

Ez a csaj képtelen halkan beszélni, vagy bármit csinálni.

Örültünk, hogy végre valaki, aki takarít, nem mi csinálunk mindent a közös helyiségekben, erre... ő vasárnap reggel 8-kor csinálja...

Nem tudjuk sajnos kirakni, nagyon rizikós, így télen :(

2012. nov. 20. 10:39
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha halkabbra veszed a telefonod akkor sütök neked palacsintát."


Ebbe az irányba gondolkodjatok, ha adsz akkor kaphatsz is, ez igy müködik jól. Más utakon csak sok sértödés, harag és idegeskedés lesz.

Ahhoz hogy egy ilyet jól megoldj az ő fejével kell gondolkodnod.

Nem is biztos hogy ő tud róla ezzel vagy azzal épp zavar benneteket. És ha idáig tudtál követni akkor jöjjön a lényeg: te megkérdezted bármikor is hogy ezzel vagy azzal zavarod e? Lehet épp úgy nem tudod mennyi mindennel zavarod mint ő. Felajánlottad első lépésként hogy itt a mobilod száma, bármi van, zavarja valami vagy nem okés, nem veszitek észre magatokat felhatalmazod hivjon, megoldjátok. Neked ne rágja a kefét a másik szobában, szóljon nyugodtan, _ti sem_ akartok neki kellemetlenséget okozni.

Őszintén, tettél ilyet? Mert ezek után jöhetnek az elvárások vele szemben is, vágod?

Ez most nem leb@szás, hanem ez a megoldás.

2012. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!