Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most én vagyok az illetlen...

Most én vagyok az illetlen mert nem nyújtok az idősebbnek kezet?!

Figyelt kérdés
18 vagyok, szakmunkás tanuló,év közben gyakorlatom a suliban töltöttem. a gyakorlati oktatónk egy 50 éves úr. az osztálytársaim 1-2 évvel fiatalabbak is nálam de előszeretettel mentek oda kezet fogni maguktól a tanárhoz köszönéskor.nem mindenki, de páran. én úgy tudtam hogy mindig az idősebbnek illik kezdeni a kézfogást. most én miért vagyok illetlen ha nem fogok kezet magamtól? köszönök szóban, jól elvoltunk, csak lassan majd még én leszek az illetlen mert azt próbálom betartani ahogy helyes.
2009. aug. 13. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te jól tudod: mindig az idősebbnek illik először kezet nyújtani, ha a fiatalabb teszi, az bizalmaskodásnak számít. (és ezt, 50 éves lévén, valószínűleg a tanárod is tudja)
2009. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Igazad van, idősnek illik először kezet nyújtani.

De ha a többiek odamentek kezetnyújtani, és a tanárt nem zavarta, akkor te is odamehettél volna, mert lehet ő nem tudja ezt az illemszabályt, és így a szemében te voltál bunkó.

2009. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a rohadt vén paraszt ! neked van igazad, az öregebb nyújt először kezet ! Legközelebb nyújts neki te kezet, de nyugodtan TEGEZD le ! Az illemszabály szerint a kezet nyújtónak joga van tegezni !
2009. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az etikett szerint valóban az idősebbnek illik a kezét nyújtania, de ha erről 30 emberből te tudsz egyedül, akkor hiába próbálod betartani, sok jó nem fog kisülni belőle. Tudod, Rómában viselkedj úgy, ahogyan a rómaiak! Ha a tanárodnak láthatóan örömet okoz a tanulók effajta közeledése, akkor legközelebb nyugodtan menj oda te is! Nagy valószínűséggel annak idején nem a spanyol királyi etikett szabályait nyomatták a bácsi gyerekszobájában, így a húzódozásodat nem az illem betartásának, hanem esetleg iránta való ellenszenvednek könyveli el.
2009. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 18 éves vagyok, ugyanígy szakmunkástanuló és vállalkozónál dolgozom, elég jóban vagyok a főnökömmel, de mégis megvárom míg ő nyújtja a kezét. De amikor melózgatunk mindenfelé, és megérkezünk egy munkahelyre, ahol idegenek is vannak ugye, akkor mindenki kezet fog mindenkivel, és akkor nem figyelem hogy ki az idősebb, hanem automatikusan nyújtom a kezemet. Szerintem annyira nem kell komolyan venni ezt az illem dolgot, nagyon helyes hogy tudod, de amikor látod hogy nem zavarja nyugodtan nyújtsd a kezedet, mert így nem azzal tűnsz ki a sorból hogy illedelmes vagy, hanem azzal hogy bunkó mert te nem fogsz kezet a főnököddel/tanároddal. Egyébként milyen szakmát tanulsz? Jövőre végzel te is?
2009. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem még 2 év van. így hogy beindult a nyári gyakszi is külső gyakorlati helyen én is összevissza fogok kezet szinte mindenkivel:)
2009. aug. 13. 20:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Hűtő-klíma szerelő. de olyan helyre kerültem ahol csinálunk egy csomó mindent:) te?
2009. aug. 13. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Vízvezeték szerelő, de csinálunk gázt meg fűtést is. Ha vállalkozónál van az ember, akkor sok emberrel találkozik az biztos:-)
2009. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ilyen kis cégnél vagyok és tényleg a főnök állandóan siet rohan, elhiszem hogy nem könnyű. tényleg mentünk sokfelé mi is
2009. aug. 13. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!