Miért csinálják?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és kb. az osztálytársaim fele cigizik. Minek,miért?

2012. nov. 10. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

a.) Mert keménykedni akarnak.

b.) Mert azt gondolják, hogy a cigi hozza össze az embereket vagy így nagyobb esélyük van párt találni.

c.) Rossz szokás otthonról vagy alkalmazkodás eredménye.

d.) Valami lelki probléma következménye és stressz levezetés.


Kérdezd meg szerintem őket.

2012. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. kösz

már kérdeztem,anyit mondanak mert jó

2012. nov. 11. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:

ez hülyeség.

felmérések szerint a cigizők 80%-a azért kezd el cigizni,h beilleszkedjen egy csoportba.

am meg nem jó,mert olyan büdös mint a sz.r,párat elszívsz,aztán már rá is szoktál.nem is értem mért nem tiltják be,hisz másokat is károsít a füstje..főleg amikor terhes nők szívják(y)

2012. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezt értem de,hogy hülyeség.Én csak azt mondtam,hogy ezt mondták nekem .
2012. nov. 15. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban hülyeség és valóban büdös, drága és egészségtelen. De! Tagadhatatlan, hogy óriási a szociális szerepe..sajnos én egész életemben ezt tapasztaltam....sohasem cigarettáztam, és úgy érzem sok társasági dologból kimaradtam. Sokszor éreztem kirekesztve magam. Így visszanézve sokszor bánom, hogy nem cigiztem/cigizek. De emellett rettentő büszke is vagyok magamra :) Ne cigizz! :) Légy rá büszke, h nem cigizel, és akkor nem lesz olyan nehéz megállni. Én is elvből nem gyújtottam rá sosem. :)


23/L

2012. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.Van néhány barátom aki nem cigizik.Velük én jól elvagyok.
2012. dec. 3. 19:42
 7/7 anonim válasza:

Szerintem sokan fiatalon éretlen fejjel úgy gondolják, hogy aki cigizik az felnőtt már, tehát így próbálnak magukról önállóságot, érettséget sugározni. Ez valószínűleg abból ered, hogy otthon is cigiznek a szülei, esetleg bátyja vagy nővére is.

példa: Emlékszem kis koromban azt játszottam, hogy fogtam egy darab ropit (sós pálcika) és úgy ettem meg, mintha az egy cigaretta lenne és elszívnám, mint ahogy a felnőttek (szüleim) is szokták. Jó érzéssel töltött el, mert olyankor felnőttnek éreztem magam.

A 14 évesek is ezt játsszák, csak rosszabb módon.


A másik valóban jellemzőbb ok, hogy egy társasághoz akarnak tartozni, ahol már mindenki cigizik.

2013. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!