Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell felajánlani a...

Kinek kell felajánlani a tegeződést?

Figyelt kérdés
Van pár tanárom akivel barátságosabb a kapcsolatom, nők és férfiak egyaránt, így az ő esetükben csak úgy letegeztük egymást. 40 év körüliek (én 27 éves nő vagyok.) Viszont van egy tanárom akivel kicsit kínos. 30 éves, férfi és magázzuk egymást, néha már nekem kínos a sok önözés, és kellemetlen hogy pl. a 42 éves kollégáját/barátját meg tegezem (mindkettőjükkel egyforma a kapcsolatom). Nekem kell felajánlani a tegeződést, mint nőnek, vagy a tanárnak, mivel ő van magasabb pozicíóban?

2012. nov. 9. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked mint nőnek.

Bár nekem alapból fura a tanár-diák tegeződés, de, ha ott ez a szokás, akkor mindenképp neked.

2012. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi köze ezeknek a dolgoknak hozzá.

A tanárnak, mert idősebb, de nem kell felajánlania, ez tőle függ.

2012. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A nőnek kell kezdeményezni.
2012. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nahát most írtatok mindent. :D Igazából ők tanársegédek, és nálunk tényleg az a szokás hogy a tanársegédek tegeződnek a hallgatókkal, meg a kis korkülönbség esetén is így van. De az egész egyetemen, nem csak az én karomnál. Valahol csak úgy jött a dolog, pl. nem szólt a tanár h na akkor tegeződjünk, hanem letegeztük egymást, egy nő meg volt, hogy felajánlotta ( ő is 40 körüli). Viszont ez a férfi... vele már nagyon kínos. Főleg hogy elég sokat kommunikálunk, vagy telefonon, vagy emailben, vagy személyesen.
2012. nov. 9. 19:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Vicces összefutni mondjuk vele meg egy idősebb kollégájával így egyszerre, és mondani egy "Jónapot kívánok, Szia"-t :)
2012. nov. 9. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!