Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Grófi cím vásárlás angliában?

Grófi cím vásárlás angliában?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy valam angol birtokból lehet venni 10 cm2-ket. így gróf lehetek. Hogy is van ez? VAlaki tud erről valamit?

2012. nov. 7. 21:21
1 2
 1/15 mustafa33 ***** válasza:
☺ még az utódokból is csak 1 örökli a címet ha jól tudom.
2012. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon hiteltelen vásárolt nemesnek lenni. Arisztokratának, nemesnek születni kell, illetve jó cselekedettel kiérdemelni a címet.

Valójában, azonban attól leszel nemes, ha jóindulatú, becsületes, értelmes, tiszta szívű ember vagy.

2012. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazad van. De engem ez mégis érdekelne. Csak érdekesség éppen.
2012. nov. 9. 07:01
 4/15 Granulátum ***** válasza:
100%

Kedves Kettes! Igazad van, hogy annak kell születni, de szerinted a család legelső tagja hogy kapta a címet? Biztos voltak jócskán a történelemben, akik ha titokban is de pénzért kapták azt.

Vagy jószolgálatot tettek a királynak, mondjuk hitelt adtak neki.

Ne légy naiv!

2012. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mustafa33 ***** válasza:
72%
Régi közmondás: Úrnak és cigánynak csak születni lehet. ☻
2012. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Egy olyan lehetőség érdekelne, amiről olvastam. Azt már nem tudom hol. A megszerzésének lehetősége érdekelne. Tekintsetek erre úgy, mint például egy utazásra! Mert nem érdekes ebben az esetben, hogy régen ki kapott címet. Jaa, és amit elfelejtettem... Az 1800-as években Magyarországon hozzávetőlegesen 3000 grófi címet vásároltak. Mert ugye ez akkor bizonyos előjogokkal járt.

Egyébként, csak érdekesség képpen, mi rokonságban állunk a Károlyiakkal. Igaz, ez a rokonság csupán női ágú, így nem ismerték el.

2012. nov. 10. 09:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ha ezt végigolvasod találsz egy olyan részt, hogy

"A kifejezetten birtokhoz kötött Lord/Lady of the Manor (kb. "az uradalom ura/úrnője, gazdája") cím a közhiedelemmel ellentétben nem lordság, még csak nem is nemesi rang, csupán bizonyos ősi birtokok tulajdonosai a nevük után illeszthetik, például Lord of the Manor of Pimpsdale ("Pimpsdale uradalom gazdája"). Tulajdonosváltással a cím is gazdát cserél, ezért gyakori, hogy ilyen birtokokat félrevezetően "lordságként" hirdetnek eladásra, főként az angol hagyományokat nem ismerő külföldieknek."

Szerintem ez válasz a kérdeésre

2012. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 mustafa33 ***** válasza:

Egy valódi lord (főnemes) a lordok házának tagja, azaz a brit felsőházé. Ezt a tagságot (lordságot) egy családban csak a legidősebb fiú örökli a többi fiú gyerek nem.

Most komolyan gondolod hogy aprópénzért bejuthatsz törvényhozónak a brit felsőházba?

Egyébként van rá esélyed, hogy Sir lehess csak ki kell tűnni valamely tetteddel vagy tudásoddal az átlagemberek sorából. Lásd például Sir Paul McCartney.

2012. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Jól olvastad valóban van erre lehetőség a legtöbbje régi skót uradalom ezeket felosztották,kiparcellázták és hogy megóvják a természeti értékeket és stb. el kezdték árulni 10-30 cm apró föld tulajdonokról van szó, így ha veszel pl a neten megrendeled kapsz egy bizonylatot a régi történelmi uradalomról+ arról hogy van "jogosan"részed belőle így a nevedre kiállítanak egy igazolást hogy pl Lord Kovacs Bela xxxx akármi tehát kb erről van szó, manapság már minden sz***rt megvehetsz :D de ezek nem Grófi címek hanem uradalmi cím a Lord Grófi címet német neten vehetsz kb ugyan így mint amit itt leírtam :D ha kell be linkelem
2013. márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mustafa33 ***** válasza:
Szóval "uraság" értelemben lord. Nem mint arisztokrata. Így lehetséges, de ez nem jelent semmit, nem nemes.
2013. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!