Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha találtok egy pénztárcát,...

Ha találtok egy pénztárcát, ti kiveszitek belőle a pénzt?

Figyelt kérdés
Ma találtam a vonaton egy pénztárcát és én hülye rohantam vele a kallerhoz, de aztán eszembejutott hogy ő úgyis kiveszi belőle a pénzt és csak úgy adja le az információhoz. A többiek akikkel voltam meg lehülyéztek hogy miért nem vettem ki és raktam zsebre, még anyám is ezzel jött mikor meséltem neki. Ez ilyen könnyen megy? Annyiszor hagytam már el pénztárcát, telefont, tudom milyen érzés, és hogy elvegyem egy másik ember pénzét valahogy...nem menne. És mégis, akárhányszor elhagytam a tárcámat, mindig kivették belőle a pénzt és úgy adták vissza.
2012. nov. 6. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Én sem vennék ki pénzt belőle, teljesen mindegy, hogy a kalauz "úgyis ellopja", vagy sem. Attól, hogy más lop, neked nem kell.
2012. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek van igaza, mondd meg anyádnak, hogy vele ellentétben te nem vagy tolvaj, bármennyire is szeretett volna annak nevelni.
2012. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem, nem vettem ki

igaz, személyesen nyomoztam ki - nem kis telefonköltséggel - a hülyegyerek elérhetőségét, aki annyit nyögött, OK, megvan a pénz is, OK, köszi

2012. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Helyzettől függ, de én simán kivenném szerintem. Persze ha egy kisgyermekes család és van benne 4 ezer forint akkor nem hiszem, szóval sok tényezőtől függ.
2012. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!