Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Találtál már valahol pénzt,...

Szemerey kérdése:

Találtál már valahol pénzt, pénztárcát? Ha igen mennyit, és mihez kezdtél vele?

Figyelt kérdés

Pl. tömegközlekedési eszközön, villamoson, buszon, vonaton ülés alá becsúszva, piacon a földön, boltban a polcok előtt, utcán sétálva stb.


Mit tettél amikor megtaláltad? Mivel nyilvános helyen volt, bizonyára nem tudtad ki zsebéből/tárcájából eshetett ki, hová vitted, kinek adtad oda?


Egyáltalán kerested/keresnéd a gazdáját?


Ha még nem találtál, de találnál, mihez kezdenél vele?


Egy dolgozathoz kell, kérlek benneteket az őszinte válaszadásra.


2012. jan. 4. 19:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Papírok nincsenek benne, semmilyen adat, ami utalhat a jogos tulajdonosára.
2012. jan. 4. 19:20
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Én 1x találtam 10 rugót egy étteremben ahol dolgoztam, egy iszonyat paraszt full részeg vendég húzta ki a zsebéből, aki 0 jattot hagyott. Lehet tippelni visszaadtam-e. :)
2012. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Koncerten, a pult előtt találtam egyszer még nagyon régen egy ezrest. Vettem egy vodkásnarancsot :)
2012. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 matyóhímzés válasza:
Én találtam és odadtam olyannak aki ismerte a tulajdonost az meg odadta neki, pénz nemvolt benne csak jogsi meg ilyenek:D
2012. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
matyó: honnan tudtad ki ismeri a tulajdonost?
2012. jan. 4. 19:36
 6/16 A kérdező kommentje:
ja jogsi volt oké :)
2012. jan. 4. 19:37
 7/16 A kérdező kommentje:
Digo, mivel volt eszed természetesen nem :D
2012. jan. 4. 19:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Talált. :)
2012. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Bármennyit találnék, visszaadnám. Vagy bevinném a rendőrségre. Bele sem tudnék többet nézni a tükörbe, ha nem így tennék. Persze ha mondjuk az utcán találnék egy 10ezrest, és nem tudnám biztosra, hogy kié, akkor (ha persze nem vagyok rászorulva a pénzre) vennék belőle annyi kutyatápot, amennyi csak belefér, és bevinném a legközelebbi menhelyre :).
2012. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a volt munkahelyemen (sportbolt) találtam egy pénztárcát, volt benne kb 30rugó, meg a fickó minden irata, meg a kocsija papírjai, amikor visszaadtam remegett mint a nyárfa levél. azért nehéz kérdés eldönteni, mert találsz egy tárcát, van benne 1millió, és azt gondolod, hogy gazdag k*cs*g úgysem fog ennek 1milla hiányozni, de lehet, hogy ez az 1milla kell ahhoz, hogy ne lakoltassák ki őt meg az egész családját.
2012. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!