Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Találtál már valahol pénzt,...

Szemerey kérdése:

Találtál már valahol pénzt, pénztárcát? Ha igen mennyit, és mihez kezdtél vele?

Figyelt kérdés

Pl. tömegközlekedési eszközön, villamoson, buszon, vonaton ülés alá becsúszva, piacon a földön, boltban a polcok előtt, utcán sétálva stb.


Mit tettél amikor megtaláltad? Mivel nyilvános helyen volt, bizonyára nem tudtad ki zsebéből/tárcájából eshetett ki, hová vitted, kinek adtad oda?


Egyáltalán kerested/keresnéd a gazdáját?


Ha még nem találtál, de találnál, mihez kezdenél vele?


Egy dolgozathoz kell, kérlek benneteket az őszinte válaszadásra.


2012. jan. 4. 19:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az utcán találtam egyszer 2000 forintot. Mivel senki nem volt a környéken ezért elraktam. Nem is tudtam volna megkeresni a tulajdonosát mert bárki állíthatja hogy elhagyott 2000ft-ot.


Ha pénztárcát találnék és ismerem a tulajdonosát akkor biztos hogy visszaadnám neki, mivel velem is előfordult hogy kiesett egy 200-as a zsebemből(akkor még bankjegy volt és egész napi kajára vittem) és egy ismerősöm pont mögöttem sétált és visszaadta.

2012. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 8. 13:05
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálam a maximum is 10 forint volt, mázlis vagyok!
2012. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt találtam egy parkoló autó tetején egy úgynevezett autós táskát.

Benne volt minden irat plusz 11.500-forint.

A pénzt szépen eltettem és írtam a tulajdonosnak,hogy megtaláltam valamint megadtam neki a telefon számomat.

Majd felhívott és találkoztunk a Blahán és vissza adtam a maradékot aminek annyira örült,hogy megajándékozott 5.000-forinttal amit szemlesütve eltettem mint becsületes megtaláló.Na ezért kövezzetek meg....

2013. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Rokonomék egyszer 15 millió forint készpénzt találtak egy pénztárcában. Mondanom sem kell, hogy a gazdáját az ájulás kerülgette, amikor elvesztette. :)
2013. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gondolom a rokonodékat meg az ájulás kerülgette az örömtől. :)
2013. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!