Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vajon ezek a fiatalok süketek,...

Vajon ezek a fiatalok süketek, vagy ilyen rossz a fülhallgatójuk?

Figyelt kérdés

A buszon szokott lenni, hogy valakinek a füleséből úgy ordít a zene, hogy a busz mások végében is meg lehet veszni tőle. Ezek a fülesek ennyire ócskák, hogy így kihallatszik, vagy tényleg ilyen őrült hangerővel ordít a fülükbe a zene?

Mert szerintem ez akkora bunkóság, miért kell nekünk az ő zenéjét hallgatni (általában a legcarabb zenéket hallgatják persze)?

Lehet, szólni, van értelme? Tudom, dugjam be a saját fülembe a saját zenémet....Szoktam, de van amikor a sajátomat se hallom rendesen, mert áthallatszik a másiké. :/


2012. okt. 29. 20:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Én próbáltam a sajátomon, de az a hangerő, ami kihallatszik, az nekem már komoly fülfájdalmat okoz, nem bírnám elviselni.
2012. okt. 29. 20:39
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Hangosan szeret zenét hallgatni

2. Feltűnési viszketegség

3. Süket

2012. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rossz füles...


Nekem agybadugós van teljesen szigeteli a külső zajokat így nem kell felhangosítsam tökig, viszont amikor megteszem akkor sem hallatszik ki..

Persze extrém zajoknál fel kell vegyek egy fülvédőt rá:)

2012. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezen már én is gondolkodtam. Egyszer el akarom játszani a következőt:


"Figyelj, bocsi... (kiveszi a fülhallgatót). Na, kössünk üzletet! Én megmondom, hogy te most melyik számot hallgattad, és ha igazam van, akkor te elhiszed, hogy tényleg több méterről hallható, és lehalkítod! Mit szólsz hozzá?"

2012. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
vááááá, de jó duma ez, nagyon tetszik!
2012. okt. 29. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít, ha ennyire kihallatszik a zene, főleg ha valami nagyon idegtépő zenét bömböltetnek. Elég bunkó dolog. Szólni lehetne, de nem biztos, hogy mindig érdemes. Jól meg kell nézni az illetőt, nehogy meglepődjünk... Egy gyereknek nyugodtan, de ha egy kétajtós szekrény...

Ha még nem süketek, ne aggódj, majd lesznek előbb-utóbb, ez nem vicc...

Azt az egyet mondjuk meg tudom érteni, ha valaki azért rakja maxra a hangerőt, mert nem bírja elviselni az utastársai hangoskodásait. Marhára idegesítő tud lenni, amikor hangosan beszélnek, röhögnek, vagy épp még kiabálnak is... Ilyen esetben én is hangosabban hallgatom a zenét, de sajnos, vagy nem, de nem tudom túl hangosan hallgatni, az én fülem azt már nem bírja.

2012. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanolyan zavaróak, mint a mosdatlanok, a büdös szájúak, az ordibálósok, a részegek, a beszélgetni vágyóak, a síró kisbabák, az esetlen öregek, és ezek tetszőleges keverékei. Együtt kell élnünk, ez van. Úgyse szólhatsz mindenkinek, egyszerűbb, ha megszokod, vagy te is zenét hallgatsz. Még mindig könnyebb ez ellen védekezni, mint a tömény hónaljszag ellen.
2012. okt. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam maxra tekerni, épp a más utasok miatt. De hamar hozzászokom a fülem, ha sokáig hallgatom (pl. minden reggel suliba menet), viszont ha egy hónapig nem, akkor halkról is indíthatom. Viszont a sínek zajától sokszor nem hallom a zenét. DE tényleg csak akkor tekerem maxra, ha a hangos a jármű, néha ki is veszem a fülemből, hogy meghallgassam, mit hallanak mások.
2012. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*hozzászokik
2012. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokszor rosszak a fülhallgatók, és nagyon kihallatszanak, miközben a használójuk meg alig hall valamit. Az szokott kínos lenni, hogy a metró menetközben nagyon hangos, így maxra veszem a hangerőt (noha a telefon azért nem tud olyan hangosan szólni) míg a megállóban meg már kihallatszódik, illetven nem nyomják el más zajok.

Én is tudok olyan zenéket hallgatni, amitől sokan biztosan falra másznak (habár ki nem szereti a jófajta rockzenét?) míg máskor meg szívesen megnézném, mennyire megilletődik egy-egy ilyen erkölcs-csősz, hogy a zselézett hajú, bamba, akár suhancnak is kinéző gyerek éppen Beethoven-t meg Vivaldi-t hallgat...

2013. jún. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!