Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért élvezi valaki a magázódást?

Miért élvezi valaki a magázódást?

Figyelt kérdés

Elkerültem gyakorlatra egy céghez, ekkor 20 éves voltam.

A kirendelt főnök tőlem maximum 10 évvel volt idősebb.

Mindenki azzal kezdte, hogy tegeződjünk (50+ éves dolgozók, középvezetők), ő viszont nem.

Sok érdekes helyzetbe kerültem, de én még nem találkoztam azzal, hogy ilyen kevés korkülönbség esetén is magázódjak valakivel, még az eltérő beosztást is figyelembe véve.


2012. okt. 29. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy élvezi ? Csak tartja a távolságot, nagyon helyesen. Abban mi lenne a jó, ha összebratyizna mindenkivel, aztán a fejére nőnek ? Jobb tartani a távolságot és csak annak nyílni meg, aki arra érdemes. Mert az emberek többsége azt hiszi, hogy ha már tegeződnek, akkor az már többre jogosítja fel őket és többet engedhetnek meg maguknak. Ugyanis bunkóból van több...
2012. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Napi kapcsolatban voltunk hétfőtől-péntekig.

Nem hinném, hogy nem lettem volna arra érdemes, hiszen, akkor mások sem engedték volna meg. Amíg ott voltam a munkámra és rám sem volt panasz, ezt a végén írásos formában is megkaptam.

Ha nem élvezné az alá-fölérendelt helyzetet nem élne vele. Nem mellesleg egy nagyon nagy cégről van szó, ahol az igazgató-helyettessel, (aki elismert ember) is tegeződhettem, hiszen ő kollegaként tekintett rám, még ha gyakorlaton is voltam.

2012. okt. 31. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon is értem a gondolatmenetedet, de be kell látnod, hogy itt egy szociológiai folyamatról van szó. Réges-régen (Mátyás király korában) mindenkit tegeztek, más forma nem volt. Aztán lett a kend, maga ön - azt kapták az emberek, ami nekik kijárt. Olyanról is tudok (szomszédaim), hogy idős házaspár önözi egymást. Az 50-es években jött Mo-ra az a "divat", hogy mindenkit tegeztek - sok félreértésre és haragra, no meg viccre adva okot. Érdekes, ez pl. Németorszába nem jött divatba. Ez a trend most kezd alábbhagyni, úgy mondanám, hogy ez a tegeződös nem-normális helyzet kezd javulni. Mert ugyebár Te se tartod normálisnak, hogy diák tegezze a tanárát... Az, hogy az igazgató-helyettessel tegeződöl, nem jelent semmit, ő is követi ezt a divatot. Láttam én már igazgatót is, aki nem tudott késsel-villával enni !

Azt se jelenti, hogy nem lettél volna arra érdemes - az ő felfogásában a tegeződés a barátoknak jár ki, nem pedig a munkatársaknak. És ezt a felfogást nem lehet elítélni. Csak akkor elégedetlenkedhetnél, ha mindeni mást tegezne, csak Téged nem...

2012. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az egyértelmű, hogy a többi kollegával tegeződött, hiszen az tényleg furcsa volna, ha velük nem tenné.

Ráadásul műszaki területen végképp nem szokás.

Persze nem vagyunk barátok, de a szakmáról azért egyszerűbb tegeződve beszélni. Persze a tiszteletet megadjuk egymásnak, tudom, hogy divatban volt, sokszor látni olyat is, hogy idősebb emberek a szüleiket sem tegezik.

Én azt sem gondolom, hogy a magázódásnak nincs helye. Tudom, hogy van, én is használom hivatalos ügyekben vagy, ha valakit nem ismerek akkor is. Ami engem meglep, hogy a

Tanárok sem ragaszkodnak a magázódáshoz. A főiskolán is volt 2 tanárom, akik piszkosul fiatalok voltak és nem erőltették.

Én viszont itt a miértjét nem értem.

2012. okt. 31. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül élvezetről van szó, csak ő lehet, úgy gondolja, hogy egy főnöknek távolságot kell tartani. Ezzel lehet vitatkozni, én sem feltétlenül értek egyet sem ezzel, sem azzal, hogy ahhoz magázódni kéne... De ez az ő döntése, ezen kiakadni nincs jogod.

Egyébként bizonyos helyzetekben, illetve bizonyos embereket én például tegezni tudok nehezen...

2012. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!