Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Itt van a halottak napja....

Itt van a halottak napja. Hogyan emlékezel meg szeretteidről?

Figyelt kérdés

Van aki irtózik a temetőtől, az otthon gyújt gyertyát. Van aki sorra járja a temetőket. Minden elhunytjáról megemlékezik. Fontos számodra, hogy járd a temetőket?

Én úgy döntöttem, hogy csak szóróparcellás temetést kérek, hogy ne tegyem ki a családomat annak, hogy ilyenkor erőn felül sírkövet állítsanak, vagy havonta kimenjenek gyomlálni



2012. okt. 22. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Napi szinten jutnak eszembe a szeretteim, akik már nincsenek velünk. Beszélünk róluk, szeretjük őket ugyan úgy, ahogy azelőtt, temetőbe viszont soha nem megyünk. Mondjuk mi nem vagyunk vallásosak sem.
2012. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam külön napon megemlékezni az elhunyt rokonaimról, barátaimról.. Mindig emlékszem rájuk, ha hiányoznak bármelyik napon gyújtok értük gyertyát.. Ők már sokkal boldogabbak.. Nincs szükségük rá, hogy egy ünneppé avanzsált napon tömegek között nyomorogjak és pénzt költsek koszorúkra virágokra stb.. Így is szeretem, emlékszem rájuk..
2012. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Nem halt meg még szerettem. És engem is hamvasszanak, sokszor elmondtam, nem kell kiskertet ápolni rajtam, szórjanak szét és kész.
2012. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akaratlanul is hallgattam két ember beszélgetését, sorban állva a pénztárnál. Azon dühöngött az egyik, hogy messze lakik anyja sírjához, de a tesója közel lakik, és milyen disznó, hogy derékig érő gaz fedte a sírt. Legszívesebben bement volna hozzá és megtépi, de nem tette. No ezektől kiráz a hideg
2012. okt. 22. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a családommal mindig elmegyek a temetőkbe, sőt, külföldön van eltemetve a legtöbb rokonom, oda is át szoktunk menni egy nap (szomszédos ország,tehát megoldható). De szeretjük elkerülni a tömeget, ezért mindig halottak napja előtt egy héttel vagy előtte pár nappal megyünk a temetőkbe.

Lehet, hogy furcsán hangzik, de én nagyon szeretem ilyenkor ősszel a temetői hangulatot, főleg amikor még nincs sok eső, de gyönyörűek a falevelek. Ezért is szívesen járok ki, és nekem kell az, hogy néha napján meglátogassam a szeretteim sírját, tegyek rá egy kis mécsest, még akkor is, ha persze ezeken az alkalmakon kívül is sokat gondolok rájuk.

Múltkor pl. egy híres sportoló - aki pár éve hunyt el fiatalon - sírjára is tettünk egy mécsest, megható volt, mégha személyesen nem is ismertük egymást, így kicsit tisztelegtem előtte is...


Amúgy a sír ápolás nem sok idő, évente egyszer, tavasszal vagy nyáron érdemes kicsit rendbe tenni, de csak pár órát vesz el és nem kell havonta kijárni. Szerintem nem nagy áldozat egy olyan embertért akit életünkben nagyon szerettünk.


26/L

2012. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!