Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vidéki emberek nagy része...

A vidéki emberek nagy része miért őszintébb, egyenesebb és segítőkészebb a városiaknál?

Figyelt kérdés
Nekem ez a tapasztalatom. Nyolc éve lakom falun, 30 és Budapest után.
2012. okt. 19. 15:23
 1/2 yuda ***** válasza:

Szerintem...mert, kevesebb ember, kevesebb a dörzsölt-, másokat átverő, jobban ismerik egymást - falun szinte mindenki mindenkit- és emaiatt nem alakult ki szükségszeűen az az eltávolodás, mint városon, hogy pl. nem tudod ki-, mikor-, mivel akar éppen átverni.

Falun is megvannak azért ezek kicsiben, de városban nagyban megy a játék.

Vannak kerületek, ahol sötétedés után gyengébb fizikummal, idegrendszerrel nem ajánlott kimenni utcára.

Falun azért ez nem ilyen durva....

2012. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Vannak kerületek, ahol sötétedés után gyengébb fizikummal, idegrendszerrel nem ajánlott kimenni utcára.

Falun azért ez nem ilyen durva...."


És pontosan eddig értettem veled egyet. Azért vannak vidéken/falun is olyan részek, ahova még nappal sem érdemes bemenni.


De alapvetően tényleg az a dolog kulcsa, hogy az emberek jobban ismerik egymást. Egy faluban akár mindenki mindenkit legalább látásból vagy egy rokonán keresztül, és ha nem lehet megbízni benne, annak híre megy.

2012. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!