Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért ilyen bunkó...

Szerintetek miért ilyen bunkó az osztálytársam? Tényleg olyan rosszat mondtam ezzel? Amúgy nekem kissé fogyatékosnak tűnik.

Figyelt kérdés

A tanteremből kifelé menet kérdeztem tőle teljesen normálisan, hogy -Ugye németen a hetesben leszünk? Mire tök bunkón úgy válaszolt, hogy -IGEN, B.ZDMEG!!

Aztán a rajzterem az iskola legfelső emeletén van és a gyerek ledobta a 10 kilós táskáját, én meg rászóltam, de egyáltalán nem bunkón, hogy -Ne dobáld már, mert az az alattunk lévő teremben is hallatszik! És így mondja nekem, hogy: -A te anyád a r!banc!

Amúgy a gyereket mindenki utálja az osztályban, de én nem szoktam szivatni, mert eddig sajnáltam. De szerintem rohadtul nem normális, hogy ilyeneket szólogat be. Ezen kívül vannak még fura szokásai, pl. magába beszél és ugyanazt a szót ismételgeti az utcán lévő járókelőktől kezdve a tanárokig mindenkinek.

Szerintem semmi rosszat nem mondtam, ami miatt így kellett volna válaszolnia...Szerintetek sincs minden rendben vele?

14l


2012. okt. 12. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem ilyet, ő Tourette-szindrómás volt (ugyanazt a szót ismételgeti mindenkinek - ez arra vall, persze látatlanban nehéz "diagnosztizálni"). Az ok nélküli káromkodás is jellemzi ezt az állapotot. (Nem betegség, állapot, és nem tud ellene tenni...)
2012. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy nem teljesen normális. A viselkedése nem rád, ellened irányul, nem tettél semmi rosszat, sőt, szeretnél segíteni neki.

Ő beteg, illetve valami olyan családi problémája van, amit így él ki. Viszont azon kívül, hogy ezt figyelmen kívül hagyod, sokat nem tehetsz. Esetleg szólhatsz tanároknak, hátha segítenek.

2012. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem haragszik valamiért a világra, és így jön ki nála. Lehet a szüleivel kéne beszélni. Nem hiszem, hogyha beteg lenne (amit írtak, hogy káromkodik), hogy iskolába kéne járnia. Mert hiába beteg, a káromkodása nem lesz jó hatással egyik gyerekre sem. Ha meg nem beteg, akkor fegyelmezni kéne valahogy. Próbáld meg pár nap múlva, hogy megkínálod valamivel, ha bunkó akkor legyél te is bunkó. De ha lehet, kettesben legyetek amikor megkínálod. Olyankor mindenki más.
2012. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
ezt a gyereket nálunk úgy megvernék hogy lapáttal kéne felszedni .. vágd pofán amúgy ha beszól :D
2012. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
lehet, hogy náluk otthon is így beszélnek és már akkor is így beszéltek, mielőtt megszületett és nem szoktak le róla a családtagjai, a gyereknek pedig ez a szokásos beszéd, és észre se veszi, hogy ez csúnya beszéd... amit az egyik válaszoló írt, hogy kínáld meg valamire, az jó ötlet érdekelne az eredmény :D
2012. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem teljesen komplett, de szerintem inkább neveletlen.

Nővérem lánya ilyen, még csak másodikos, de komolyan mondom, úgy beszél az emberrel, velem, nagyszüleivel, mint a kutyával.

Iszonyú modortalan, neveletlen kislány, aki nem is tud se játszani, se elfoglalni magát, csak kínlódik, ha egyedül van otthon, szétpakol, csapkod, amúgy is egy kis tuskó.


Nincs semmi baja, úgy értem nem fogyatékos, egyszerűen NEVELETLEN, ba.sztak rá kiskorától fogva, csúnyán fogalmaztam, de ez a legkifejezőbb mondat a "nevelésére".


Én is azt érzem, amit Te, sajnálom is, mert nagyon szeretem, de borzalmasan idegesít is, mert gáz, hogy egy hét éves gyerek beszél velem olyan modorban, ahogy a tulajdon anyám se beszélt volna soha.


Szerintem neveletlen is a gyerek, nincs vele foglalkozva, mert, ha Tourettes, akkor már rég kezelni kellene, de lehet, de lehet, hogy tényleg van nála valami "nyomás" agyilag.


Ez a szülei dolga lenne, hogy észrevegyék, és neveljék meg, vagy vigyék szakemberhez, mielőtt egy elviselhetetlen, antiszociális ember válik belőle.

2012. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Majd akkor hétfőn megkínálom valamivel, kíváncsi vagyok, mit fog csinálni...

Amúgy a szülei szerintem nem ilyenek, mert anyám is ismeri a szüleit és szerinte normálisak...mondjuk az már más kérdés, hogy nem tudhatom, mert anyám is mindenkinek nyal, itthon meg úgy viselkedik velem, a saját gyerekével, mint egy kutyával...szóval lehet nála is ez a helyzet..

2012. okt. 13. 08:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!