Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tanulhatnék meg nemet...

Hogyan tanulhatnék meg nemet mondani?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok másoknak nemet mondani és most jöttem rá, hogy ez hosszabb távon nem mehet így tovább. A munkahelyemen lassan már minden kellemetlen feladatot rám sóznak, mert tudják úgysem mondok nemet. Szívesen segítek a családomnak is,de ott is van, aki úgy érzem már szó szerint ugráltat. Persze az adott szituációban ez sosem jut eszembe, csak mindig mikor már rábólintottam valamire utána érzem kellemetlenül magam, hogy hajajj mibe egyeztem már megint bele.. Szeretnék ezen változtatni, de nem tudom, hogyan.. Meg lehet ezt tanulni? Vagy később talán magától kialakul? 22/L
2012. okt. 10. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Képet!
2012. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eltervezed tudatosan elöre, es nemet mondassz. Gyakorlat teszi a mestert.
2012. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akaraterő kérdése.
2012. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Nem, nincs, nem adok!"
2012. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magatol nem alakul ki semmi. :)

Felidezed ujra a szituaciot, amikor ugy erzed, nemet kellett volna mondanod. Es a tükör elött hangosan kimondod. Majd elöben is gyakorlod, elöre keszülsz, hogyan fogod magadban is elrendezni.

(Eröszakmentes kommunikacio temat javasolnam, ha nem ismered.)

2012. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. voltam
2012. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!