Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt már valaki német/osztrák...

Volt már valaki német/osztrák wellnesben? Ott tényleg természetes a meztelenség, és nem csak a 40+os vannak jelen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kultúrember nem szaunázik ruhában Magyarországon sem. Egészségtelen, büdös, káros, kényelmetlen.

Sajnos nálunk sok olyan van aki ezt nem tudja, de ha pl. elmész az Aquaworld-be csütörtökön vagy pénteken délután, ott sem lesz senki fürdőruhában, és rendes felöntések is vannak.

Egyébként Ausztriában, Németországban, Szlovákiában, Szlovéniában, Csehországban, Finnországban, Norvégiában is jártam már - senki nem szaunázik ruhában, ez hülye magyar szokás.

Tehát a válasz a kérdésedre: IGEN, minden ember meztelen az osztrák és német wellness részlegekben, de NEM azért mert perverz, NEM azért mert nudista, hanem mert a szaunát így helyes használni.

És IGEN, természetesen fiatalok is vannak, én 10-12 évesekkel is találkoztam már, helytől függ. Vannak pörgősebb helyek vagy napok ahol több a fiatal, és vannak nyugis nyugdíjas helyek ahol kevesebb.

2012. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az Aquaworldot ajánlod? Milyen ott a társaság? Milyenek a szaunák?
2012. okt. 9. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Aquaworldöt ajánlom, Budapesti viszonylatban messze a legjobb hely szaunázásra amit ismerek. Ez nem azt jelenti hogy tökéletes, persze.

De mindez KIZÁRÓLAG csütörtökön és pénteken igaz, fél 5 után. Ekkor CSAK fürdőruha nélkül engedik be az embereket a wellness-be, óránként vannak felöntések amit gyakorlott, profi személyzet végez, szóval jó.

Ha szauna jegyet kérsz a pénztárnál az olcsó, és korlátlan ideig lehetsz benn a wellnessben. De vigyázat: a csúszdák használatára ez nem jogosít, akkor jó ha direkt szaunázni mész.

Sajnos a hét többi napjain tele van fürdőruhás vendéggel, akkor semmiképpen ne menj. Klóros, vizes, műszálas fürdőruha ugyanis 100 fokon nem csak annak egészségtelen, aki hordja, de a többieknek is - a műszálból rákkeltő anyagok is felszabadulhatnak, aztán majd csodálkozol x év múlva hogy mi történt....

De csütörtök péntek korrekt.

A társaság normális, vannak törzsvendégek de újak is minden héten. Egyébként hívj akit gondolsz, és máris jó a társaságod :)

2012. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem természetes ez a ruhában szaunázás. 34 vagyok és magyarországon is meztelenül szaunázok. Aztán persze magamutogató vagyok meg stb. Külföldön az a jó, hogy nem nézik ki emiatt az embert.

Az aquaworldot amúgy én nem ajánlom, bár a szaunavilág egész szépen volt megcsinálva, a szauna tele volt romákkal, akik nem hagytak senkit pihenni, üvöltöztek, randalíroztak, udvariatlanok voltak. Rossz élményként maradt meg.

2012. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, ha egyszer egy cigány család valahova betér, ott csak botrány lesz. Az még rosszabb, ha az adott család pénzes "vállalkozó", de nem is részletezem ezt tovább.


Megértem, hogy rossz az emléked így, de nem hiszem, hogy az AW ettől még rossz lenne. Mint az előző hozzászóló is írta, ő nem találkozott rossz emberekkel.

2012. okt. 12. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:

AW-re visszatérve: tavaly volt párszor hogy érdekes vendégek voltak. Nem feltétlen romák - sőt, ha szabad Hofi Géza kifejezését használni, nekem pár "baltaarcú apu" volt a leggázosabb. Idén voltam már sokszor, de eddig nem volt kellemetlen.

Ha csütörtökön vagy pénteken mész, van biztonsági őr is, aki kiküldi vagy helyre teszi az ilyeneket. Egy nő (!) egyszer elég paraszt módon szólt be egy vendégnek, aki udvariasan kérte hogy ne legyen műszálas vizes bikiniben a szaunában. Közölte nagyod durva stílusban, hogy ő nem hajlandó lepedőben szaunázni - DE a biztonsági őr helyre tette. 10 perccel később csak egy lepedőben volt.

Szóval csüt - péntek 16:30-tól Aquaworld az jó.

Egyéb napokon csak csúszdára jó, a szaunát más napokon NEM javaslom.

2012. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!