Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire mondják azt hogy gangnam...

Mire mondják azt hogy gangnam style?

Figyelt kérdés
Értem hogy van ez a szám de így konkrétan mire használják az emberek? (lehet rossz témába írtam bocsi) :D

2012. szept. 29. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

A Gangnam Style Szöul felkapott Kangnam negyedének életmódjáról szól,[15] a negyedet PSY Beverly Hillshez hasonlította egy interjúban.[16] A dalszöveg szerint PSY a tökéletes barátnőt keresi, aki tudja, mikor kell jól viselkedni és mikor kell vadnak és felszabadultnak lenni.[17] A dal és a videó kontrasztját, egyfajta „csavarját” az adja, hogy bár a videóban megjelenő figura a trendi és gazdag Kangnamról énekel és az ottani életvitelhez hasonlítja a sajátját, egyáltalán nem úgy néz ki, és nem is úgy viselkedik.[18] A dal az emberi társadalom sekélyességéről, felszínes voltáról szól.[14]

A dal hátterében egy társadalmi jelenség húzódik meg: Dél-Koreában az 1990-es évek óta hitelből élnek az emberek, sokan a kangnami „álomélet” reményében számos hitelkártyát tartanak fenn a látszat kedvéért. A dalban a kávéivásra történő utalás is ehhez kapcsolódik, Koreában a látszatra nagyon adó, a napi szükségletekre alig költő, de luxuscikkekre bármennyit áldozni hajlandó nők elnevezése töndzsangnjo (된장녀). Ezek a nők akár hitelt is képesek felvenni, hogy drága kávéházakba járhassanak (Dél-Koreában a külföldi kávéházláncok, mint péládul a Starbucks termékei rendkívül drágák, egy csésze kávé 5000 vonba (kb. 1000 forintba) is kerülhet.[19]).[14]

A népszerűvé vált refrén, az oppan Kangnam szuthail (오빤 강남 스타일) jelentése szó szerint „a te oppád olyan, mint Kangnam”, azaz gazdag és trendi.[18] Az oppa koreaiul a nő bátyjának megszólítása, a lányok így szólítják az idősebb fiú családtagokat és ismerősöket is, de a szerelmük kedveskedő megnevezése is ez. A lány rajongók így szólítják a kedvenc előadójukat is.[20]

2012. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
És itt látszik,hogy egy teljesen értelmetlen és hülye dologba mennyi mindent bele tudnak mesélni emberek...
2012. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 okatica válasza:
Szerintem nagyon jó szeretem ezt a számot és most látom hogy ez miről szól.///////
2012. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!