Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van, hogy egyes munkákat...

Miért van, hogy egyes munkákat nem tartunk nőiesnek/férfiasnak, pedig nagyrészt ők űzik?

Figyelt kérdés
Például arra, hogy valaki költő, nem mondjuk, hogy milyen férfias, pedig alig van női költő az irodalom tankönyvben. De például a szakácsra sem mondjuk, pedig a híres szakácsok nagyrészt szintén férfiak.
2012. szept. 21. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemtudom, talán mert a kifejezetten férfiasnak tartott szakmák általában egy fajta "keménységet" is sugallnak. Pl egy kőműves, egy asztalos... érted. Az ügyvéd is egy férfias állás: egy ügyvédnek általában jók az anyagi dolgai, biztos hogy eltartja a családot. Egyébként fogalmam sincs, de én ehez tudom kötni.


Egyébként szakácsnak készülök :D Férfiasnak nem biztos hogy férfias, de jó helyen jól lehet vele keresni, a minden napi életben is hasznos, meg a csajok is szeretik :)

2012. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy kicsodák? Mármint kik űzik?
2012. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, első. Második, hát, hogy nem tartjuk mondjuk férfiasnak, pedig sok a férfi az adott szakmában.
2012. szept. 21. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a költészet nem egy szakma. Az művészet, akinek van tehetsége hozzá az jókat ír, akinek nincs, azt hiába próbálod megtanítani, akkor sem lesz elismert. Szóval ezt azért nem mondjuk férfias szakmának, mert nem szakma. Mondjuk inkább, hogy foglalkozás:) Azt nem értem ugyan, hogy mitől lenne férfias. Mert többnyire férfiak csinálják? Az asszonyverést is férfiak csinálják, mégsem férfias:D Vagy rosszul fejezed ki magad, és félreértelek.

A szakács szakma az meg véleményem szerint azért lehet ilyen, bár én nem sorolom egyik vagy másik kategóriába, mert sajnos még elég elterjedt az a nézet, mi szerint a nőnek otthon a helye, meg a konyhában:), főzzön, mosson, takarítson. Na már most ha a nő főz, akkor miért főz a férfi. Egyébként nem hiszem, hogy a férfi sovinisztákon kívül más is kifejezetten nőies szakmának tartaná a szakácskodást. Ha valaki rendesen űzi az ipart, akkor naponta x órán keresztül főzőcskézni, talpon lenni, nem a legkönnyebb fizikai munkák egyike.

2012. szept. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az, hogy munka-e, más kérdés, csak röviden akartam fogalmazni. és a férfiasat itt végül is nem a szó klasszikus értelmében kell érteni, csak hogy férfiaknak való. de kösz a válaszod. A szakácsosban igazad lehet.
2012. szept. 23. 01:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!