Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Társasházi vita! Mit csináljunk?

Társasházi vita! Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

18 lakásos társasház földszintjén lakó asszony rengeteg ember életét megkeseríti. Gyűlöli a gyerekeket, a házban lakóknak ott tesz keresztbe, ahol tud, rendkívül gonosz, és rettenetesen csúnya szája van. Mindig azzal érvel, hogy ő beteg, és öreg, de rettenetesen gorombán, most nem idéznék. A fölöttük élőket már kezdi teljesen kicsinálni, az unokák heti kb 5 órát töltenek a nagyszülőknél, aminek szinte mindig az a vége, hogy hazamenetelnél az öregasszony kiáll az ajtója elé, és magából kifordulva üvölt, hogy utána mindenki remeg idegességében. Nem tetszik neki, hogy a gyerekek (2 és 5 évesek) nevetnek, lépnek, egyáltalán lélegeznek, mert Ő beteg!

Most már nálam betelt a pohár! Úgy érzem, lépni kell, miután beszélni nem lehet vele, annyira irritáló, hogy ha az ember nem a korát nézné, már rég belökte volna a lakásába!

Légy szíves segítsetek, mit tudnánk tenni! Milyen törvény, vagy jogszabály vonatkozik az együttélésre, amiben feketén-fehéren le van írva, hogy reggel 7és este 18 óra között mindenki azt csinál, amit akar, akár ütvefúrózhat is egész nap, ha az neki jó! A házi szabályzatra úgy érzem nem érdemes hivatkozni, valami ütősebb kéne!!!


2009. aug. 1. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem csinálhat azt, amit akar. Erre nem ilyen szabály van. Én inkább birtokvédelem kapcsán indulnék el. Ugyanis a te birtokodban zavar az ő viselkedése, ekkor viszont jegyzői hatáskörben birtokvédelmi eljárás kezdeményezhető, és a jegyző felszólít, majd bírságol, majd még jobban bírságol, majd kegyetlenül bírságol. De utána kell menni a dolgoknak, egy idő után már elrettentő a bírság mértéke, amit kiszabnak.


Törvény szerint már olyan, hogy "csendrendelet" nincs, helyi hatáskörben szabályozzák általában reggel hat és este tíz óra között, ezt módosíthatja a társasház saját szabályozása. (Szűkítheti, de nem bővítheti.)

2009. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi! És mondjuk a jegyzőhöz tett bejelentésünket hogy bizonyítjuk? Mindenki járjon kamerával, hogy felvegyük?:-)


Annyira bosszantó!

Köszönöm egyébként a választ!

2009. aug. 1. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk ugyanez volt,mindenért reklamàlt egy bizonyos csalàd,idövel mi még a balkonunkat is lezàrtuk,csak ne làsson àt,és ne veszekedjen,aztàn annyira elegem lett,hogy mi a legegyszerübb,legbiztosabb lehetöséget vàlasztottuk:

Elköltüztünk a vàros màsik végébe.

Persze ez csal albérletre érvényes.

Ha több csalàdnak van ezzel gondja,akkor gyüjtsetek alàiràst,egy közgyülés érdekében,összeültk,és megtàrgyaljàtok

2009. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ő is mindig azt kiabálja, hogy költözzenek el a szüleim, akik mellesleg 34 éve ott élnek! Persze minden baromság megfordul a fejünkben, hogy megmondjuk neki, hogy már tárgyalunk egy 10 gyerekes családdal, stb.:-)

De ő az a fajta megkeseredett "dögöljönmegaszomszédlovais" típus, akire még azt sem lehet mondani, hogy egyik fülén be, a másikon ki, mert még az egyiken sem hatol be hozzá az információ. Senki nem mer vele ujjat húzni, mert mindenki szerint fölösleges, hiába beszél neki akárki, akármit. Az egyik gyereke külföldön, évente max 1 telefont kap, a másik a városban, ritkán benéznek, az unokái le se kakálják. Egész nap síri csöndben ül a panel legalján, (a panelben, ahol még azt is hallja az ember, ha a szomszéd szellent), és fülel! Így aztán könnyű meghallani, ha a gyerekek örömükben kacagnak.

2009. aug. 1. 20:21
 5/10 A kérdező kommentje:

Ugyanez a babás oldalon:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Meg persze még az is rossz, (vagyis inkább nekünk jó), hogy mi nem ott lakunk, más háta mögül könnyű kiabálni, én nem kezdeményezhetek lakógyűlést, a szüleim meg nem ilyenek! Próbálják kerülni a konfliktust, csak tudom, hogy mellesleg meg rámennek. Persze az apunak meg nem mert szólni, ő meg külön nem támadja meg. Azt mondja "nem vitatkozom hülyével, mert még összetévesztenek vele"

2009. aug. 1. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha semmi nem hato erre a nőre, kiabálj vissza, hogy kussoljon, mert bevered az orrát. Sok olyan van, aki csak addig mer pattogni, amíg valaki fel nem lép vele szemben erélyesebben.

Ilyet nem próbáltatok??

2009. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Dehogynem próbáltuk! Azért ez nem úgy működik, hogy ő fröcsög, mi meg fejlehajtva elkullogunk. Csak pont azért írtam, hogy még azt sem lehet mondani, hogy egyik fülén be, a másikon meg ki megy az, amit mi mondunk, mert ő azt sem érzékeli, hogy bárki más beszél hozzá!!

Illetve az embernek azért észnél kell lenni, mert ő mondjuk nem az a 6 osztályt végzett, tényleg hülye típus, hanem egy átlagembernek mondott valaki, aki amúgy szemét! És ahhoz tuti lenne esze, hogy ha az ember bármi testi fenyítéssel fenyegetőzne, még ő jelentene fel minket!

Sajnos, a 22-es csapdája!

2009. aug. 3. 09:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen... Az alattunk lakó öreglány a lakógyűlésen félre hívta a lányomat (7 éves) és súgott neki valamit. Én lakógyűlés után kérdeztem meg, hogy mit súgott neki. Azt súgta, hogy ne ugráljon, futkorásszon mert zavarja. Hát rosszul esett, mert csak gyerekről van szó. Ráadásul egy gyerekről, plusz a lányom ritkán ugrál, szaladgál. Inkább szinez, játszik a szőnyegen a pónikkal stb. Nem is nagyon értettem a dolgot. Ugy voltam vele, hogy lesz...m. Igen, de a nő naponta többször az erkélyen dohányik, nagyon büdös cigit szív és bejön a lakásba a szag. Hát őt sem érdeki ez. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy ha beszól én is beszólok neki.

Az eredeti kérdésre visszatérve: én beszólnék az öreg lánynak. Ha nem lehet vele beszélni, mindenképpen a jegyzőhöz fordulnék. Felveheted a beszélgetéseteket, de nehogy te szívd meg, mert ha nem járul hozzá a felvételhez, bűncselekmény a részedről.

2009. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
érhetné a vén banyát egy véletlen baleset
2009. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha, köszi. De nem hollywoodi filmet forgatok, és még csak nem is könyvet írok. Ez a való világ! :-) vagyis inkább :-((
2009. nov. 2. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!