Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent büszkének lenni...

Mit jelent büszkének lenni valamire?

Figyelt kérdés

Valaki legyen olyan kedves és magyarázza el nekem a büszkeség fogalmát.

Ahogy eddig én gondoltam: büszke arra lehet az ember, ami valamilyen szinten a saját kreálmánya. Lehet ez egy gyerek, egy alkotás, egy szendvics, stb... a lényeg, hogy a létrejöttéhez hozzájárult az illető.


De miért mondja a tehetségkutató műsorban a zsűri valakire akit életében először lát, hogy "Nagyon tetszett, büszke vagyok rád!"

Nem először zavarodok össze ezen, tegyetek tisztába! :)



2012. szept. 16. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Hit kérdése az egész.Aki hívő és erős hittel rendelkezik,az tudja,hogy a "büszkeség" egy felesleges szó a magyar nyelvben.Nem mi eszközöljük ki azokat a dolgokat,amire "büszkék" az emberek.Nem magától születik a gyerek,nem a két szép szemed miatt léptetnek elő és tehetséges se magad miatt vagy.Minden jó dolog az életben Istentől származik.Akkor meg mire legyek "büszke"?Megköszönöm Istennek,hogy segített nekem.Ennyi.
2012. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm, bár nem pont erre irányult a kérdés.

A kérdés lényege inkább az volt, hogy vajon: büszkeség=magadénak tartás? Illetve ha bárki azt állítja, hogy büszke valamire (aminek létrejöttéhez semmi köze sincs), akkor az illető tévesen használja-e a büszkeség fogalmát?

2012. szept. 17. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!