Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » GLS Futárszolgálat elvár...

GLS Futárszolgálat elvár borravalót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mára várok csomagot utánvételesen, 4800.-Ft-ért, gondoltam, hogy akkor adok 5000.-Ft-t, ez a 200.-Ft kevés lenne borravalónak? Vagy ők nem várják el? Mert azért elég drága amúgy is ez a futárszolgálat! Köszi!

2012. szept. 6. 09:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mindenesetre odaadtam azt a 200.-Ft neki. Most nem akartam, hogy az apróval ott szórakozzunk az utcán, pláne a munkahelyem portája előtt :-D
2012. szept. 6. 13:16
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

#10-nek :


A futárszolgálatoknál is minimálbéresek a futárok, fizetést kapnak a cégtől, csakhogy elég keveset...


A postások is kapnak fizetést (ők is elég keveset), mégis nekik is adunk borravalót, legalábbis én őnekik is adok!

Az ajánlott levelekért 200-200 forintot szoktam nekik is adni!


Én úgy vagyok vele, hogy ezzel köszönöm meg nekik, hogy lelkiismeretesen megkerenek, felcsöngetnek, megmásszák a 4 emeletet (nálunk nincs lift), és legközelebb is ők fogják hozni a küldeményeket...


Nem megyek tönkre azon a 200 forinton!

2012. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nem is az, hogy elvárják, hanem illik adni nekik (nem csak a GLS futárnak, hanem a többinek is). Nincsenek ők sem túlfizetve, stresszes munka, mert rengeteg a hülye és bunkó ember, szarrá áznak sokszor, mire kiérnek a csomagoddal, nyáron főnek a kocsiban (nuku klíma), télen is viszik a csúszós, veszélyes utakon a cuccot, nem egyszer az árokban kötenk ki és még sorolhatnám. Ennyit megérdemelnek szerintem.

Én is rendeltem cuccokat régebben és sosem tudtam, hogy illik-e adni ilyenkor vagy sem. Mígnem egy futár lett a párom és akkor tudtam meg, mi is zajlik a háttérben. Persze egyértelmű, de azelőtt nem gondoltam így bele :)

2012. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

12:

"A futárszolgálatoknál is minimálbéresek a futárok, fizetést kapnak a cégtől, csakhogy elég keveset... "


A bolti eladók is minimálbéresek, a futár annyival tud többet szakmai szempontból, hogy van tud vezetni(az eladó is tudhat). Azért kap minimálbért, mert szinte bárki be tudna állni a helyére, ezzel szemben ő feltehetőleg nem egy mérnök helyére.


Ezzel szemben a pizzafutárok többsége minimálbért sem kap, mert alvállalkozói szerződése van az éttermekkel.


Van amúgy GLS futár ismerősöm, ő jól keres. Ja, persze, mert Ausztriában GLS futár :-)

2012. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy vagyok a borravalóval, ha meg vagyok elégedve a szolgáltatással, és van pénzem akkor adok.

Most munkanélküli vagyok, így minden kis apró számít, így most nem adok.

Ennyi!

2012. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
76%

A futároknak alap fizetésük van!!!! Amivel kereshetnek kis plusz pénzt az a borravaló!!!! Ugyan úgy szolgáltatást hajt végre,mint a taxis vagy fodrász stb...

szoval illik borravalót adni! Föleg ha kedves és rugalmas!

2013. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell nekik borravalót adni! Kilopják ők úgy borravalót, hogy nem adnak visszajárót!
2015. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
77%

Én nem szoktam borravalót adni. Van fizetése és kész, nem jótékonykodok.

Persze van kivétel, de azért tenni kell valamit. Pl.: a fodrászom nagyon kedves, mindig elbeszélgetünk, neki adok (de nem fogadja el). Étteremben akkor adok, ha kedves a pincér, ha egy bunkó emberke, akkor nem kap. Nálam így működik.

2016. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én édesapám már 60+ és sofőrként viszi a dolgozókat fagyban, hóban, hőségben, éjjel, nappal. Ráadásul jó messzire. Szerintetek kap valakitől 100-200 forintot amiért lelkiismeretesen és felelősségteljesen végzi a munkáját? Nem... nyilván el sem várható, de szerintem el van túlozva ez a borravaló téma is nagyon. Ha mindenkinek aki kiszolgál engem naponta, adnék 100-200 forintot (amivel ugye "nem fogyok el) akkor nem tudom egy hónapra összeadva mekkora összeg is jönne ki, de több ezer valószínűleg. Mindenkinek van fizetése. Kinek ilyen, kinek olyan...
2017. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
71%

Ennyi fillérb@aszó hülyét így összejönni egy rakásra...

Borravalót illik adni. Nem arról van szó, hogy a buszsofőrnek is adjál, mert annak rendszeresen kéne adnod, és konkrétan a borravalója nagyobb lenne, mint a fizetése, ha mindenki adna neki, aki a buszon vesz jegyet, olyan meg elég sok van. Arról van szó, hogy te úgyis ritkán találkozol futárral, talán havonta egyszer-kétszer, de talán csak évente egyszer-kétszer, de talán még annál is ritkábban. Neked az mekkora plusz kiadást jelent, ha egy évben talán háromszor adsz borravalót egy futárnak? Egyszer 100 Ft-ot, aztán 400 Ft-ot, aztán 250 Ft-ot. Ez összesen 750 Ft, és talán ennyit adsz egész évben. Ha meg nem vagy otthon, hanem a munkahelyeden vagy, és nincs nálad pénz, és akkor hív a futár, hogy ott van a címeden, akkor azt mondod, hogy éppen dolgozol, de nincs nálad pénz, erre ő majd másnap elviszi neked a csomagot a munkahelyedre, mert akkor már van nálad pénz. Az egyik utat értelmetlenül tette meg, mert te nem voltál otthon, és másnap is csak miattad ment egy kicsivel nagyobb kört, mert ha házhoz vitte volna, az útba esett volna neki, de a munkahelyed nem esett útba neki, tehát hosszabb utat tett meg miattad, miközben már elsőre is odaadhatta volna neked a csomagodat, mert elsőre épp a munkahelyedre vitt egy csomagot, de neked nem szólt, mert nem tudtál volna fizetni, tehát másnap csak miattad ment oda. Talán nem bonyolult. De ezért nem jár az a szaros borravaló?

Velem is volt olyan, hogy a futár szólt, hogy hozta a csomagot, de nem voltam otthon, pénz nem volt nálam, úgyhogy azt mondta, hogy másnap hozza, és eleve a munkahelyemre akarta hozni, és oda is ment, akkor volt nálam pénz, és ezért már egyértelműen járt neki borravaló.

A kedves előzőnek meg csak azt tudom mondani, hogy aki céges buszt vezet, annak senki sem ad borravalót, mert az nem szolgáltatás. Eleve nem fizetsz neki. A futárnak fizetsz utánvét esetén.

Aki meg olyan smucig, hogy nem akar borravalót adni a futárnak, az fizessen utalással, és le van tudva. Ha olyankor nem adsz borravalót, az nem néz ki hülyén, mert esetleg azt már megalázónak érezné, ha olyan típus. De ha utánvéttel fizetsz, akkor majdhogynem kötelező a borravaló. Inkább a pincérnek nem kell adni, mert rosszabb esetben az ott is marad a brifkójában, amit a borravalóval együtt köteles leadni, mert a smucig főnök olyan aljas, hogy a borravalóból fizeti ki a pincéreket. Lenyúlni meg persze nem tudja a pincér, mert valaki úgyis figyeli. Nem mindenhol van így, de egyre több étteremről hallom, hogy ott is az a szokás, hogy nincs borravaló, mert le kell adni. De a futárt úgysem látja a főnöke munka közben, tehát az zsebre tudja rakni. Jó hosszúra sikerült, de muszáj volt leírnom, muszáj volt kiadnom magamból.

2018. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!