Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kamaszokhoz, szülőkhöz! Az...

Kamaszokhoz, szülőkhöz! Az miért van, hogy egy kamaszfiú a kórházban inkább az ápolónő előtt mutatkozik ruhátlanul, mintsem az anyja előtt? (Tapasztalat lent)

Figyelt kérdés

Betegségéből adódóan pl. nem tud egyedül pisilni sem, nem ám lemosakodni. Édesanyja ellátná, segítene neki a pisilésnél,de elutasítja, inkább a nővért választja, bár természetesen ez is kellemetlen neki. Anyukának még a szobából is ki kell menni az ilyen ápolási műveleteknél. A szülőt ez láthatóan bántja, és kellemetlenül érzi magát. Kérdésre, hogy miért nem fogadja el az anyukája segítségét a válasza, hogy zavarja, mert az anyja. A nővér mondja, hogy pont azért nem kéne szégyenlősködnie előtte mert ő az édesanyja. Anyuka egyetért, innentől kezdve a kamaszfiú már nem utasítja el.

Ez csak egy eset, de nem egyedi.

Van valakinek ilyen élménye, akár kamaszként, v. szülőként átélve?



2012. szept. 3. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőtt nő vagyok, de én sem mutatkoznék szívesen a szüleim előtt pucéran. Ha nekem is választanom kellene, hogy egy kórházi ápolás alatt az ápolónő vagy az anyukám fürdessen le, akkor inkább az ápolónő. Nem tudom megmondani miért, az biztos, hogy ennek a szeretethez nincs köze. Szeretem az anyukám, de valahogy mégsem....

Kellemetlen lenne.


Másik oldalról meg anya is vagyok, természetes, hogy hasonló helyzetben én szeretnék mindent megtenni a gyerekemért.


Kamasz fiúról van szó, tudom, hogy rosszul esik az anyának, de inkább engedni kellene, hogy az ápolónő segítse ilyenkor.

2012. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet. Én is anyuka vagyok, de inkább egy ápolót/ápolónőt választanék a mosdatáshoz, ágytálazáshoz, mint egy családtagomat. Szerintem az ember ilyen esendően - pláne kamaszként minden ciki - inkább mutatkozik valaki ismeretlen előtt, akinek ez a munkája és ezer ilyet látott már, mint akár a saját anyja előtt. Ha a fiú ezt választotta, nem kéne erőltetni.

Ami talán jó példa erre: a férjem bent volt a szülésemnél, mégsem szerettem volna, ha elmegy a fejem mellől, pedig már látott párszor :)

2012. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel a dologgal,szerintem ebben semmi különös nincs.Régen nekem is kellett egyszer ágytál(kézműtét miatt,szédültem,nem tudtam vécére menni),azt az ápolónők intézték el:)vécére viszont anya kísért ki,mikor már ki tudtam menni.Utána persze hánytam,mert amúgy még nem szabadott volna felállni.Anya előtt sem szégyenlősködtem régebben,de mostanában már előbb mutatnám magam meg egy idegennek.


17/L

2012. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
A szülővel szemben működik a megfelelési kényszer, az, hogy már nem kisfiú, küzd ellene, hogy újra el kelljen őt látnia az anyukájának, ő már nem kisgyerek. Ezért duzzogva, de inkább egy idegen ápolónő segítségét fogadja el, mint a saját anyjáét. Ebben nincs semmi olyasmi, hogy nem szereti eléggé az anyukáját. Csak kamaszként mindenki felnőttnek akar tűnni. Jobban, mint felnőtt korában valójában lesz :) El kell fogadni, és tolerálni kell. Nem jelent semmi rosszat! L28 (eü-s)
2012. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 14:33-as válaszolónak üzenem, hogy nem kívánom neki azt a kiszolgáltatott helyzetet, amikor nem tud megmozdulni sem, és mindent amit eddig önállóan ellátott magán, most másnak kell megtennie!!!! Nyilván szerinted hülye volt a kérdés -ezért adtál gusztustalan választ-, de nekem nem az. Sajnálom ezeket a fiatalokat, kamaszokat,mert látom, hogy a nővér előtt is mennyire kínos a testüket felfedni, hiszen épp most formálódik a felnőtté válás felé. Épp ezért szeretném lehetőség szerint, ha a szülő is be lenne vonva az ápolási tevékenységekbe. Viszont tapasztalom, hogy ez nem mindig szerencsés választás. Ezért kértem tanácsot, mert már nem tudom mi a jó. Egyébként a nővér vagyok!!!!!!!!!!

A többi választ nagyon szépen köszönöm, hasznomra voltak.

2012. szept. 3. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs az a helyzet, amiben engedném édesanyámnak, hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetben lásson. A felnőtté válásnak ez egy nagyon fontos momentuma, hogy el kell szakadni a szülőktől. Sokkal szívesebben bíznám az ápolásom egy idegen nővérre, akinek ez a szakmája, mint egy családtagra. Szerintem a legtöbb kamasznak komoly lelki törés, ha azt érzi, hogy újra csak az anyja képes ellátni, mint kiskorában. Szóval én teljesen megértem azokat a fiatalokat, akik ilyen helyzetben kiküldik az anyjukat, én is ezt tenném.
2012. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, nekem sajnos az ápoló nőre kellett úgymond kényszerülnöm, amikor egyszer lakóhelyemtől 60-km-re kerültem be a kórházba mivel oda mentem valami vizsgálat miatt mert oda utaltak be innen vidékről és nem számoltam azzal hogy bent tartanak, de sajnos olyan súlyos állapotom volt amiért már haza sem engedtek és a műtét után 3-4 napig sajnos az ápoló nő segítségére szórultam, mert szüleim csak délután tudtak bejönni mert apám állandó éjszakás műszakban dolgozott akkor még, és ugye minden nap nem tudtak ők segíteni ezekben. Nyilván amikor bentvoltak meglátogatni akkor ők segítettek nekem amikor pisilnem kellett mert azért inkább családtag előtt mint egy "idegen" nő előtt, de egyébként én ezzel sosem problémáztam.
2012. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is az ápolónőt választanám,lehet,hogy még dögös is.

Ne anyám pisiltessen,ha lehet.

2012. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bizony, kamaszként nekem is volt ilyen élményem és tényleg nem könnyű egy ilyen helyzettel.

Én combcsonttörés miatt kerültem deréktől talpig gipszbe, ágyhoz voltam kötve teljesen. 13-14 lehettem. A kórházban a nővérek mosdattak, ágytálaztak, kacsáztattak, azt én is valahogy elfogadtam természetesnek, de aztán hazakerültem és ott nem volt mese, a szüleim ápolására szorultam. Az tényleg nagyon rossz érzés volt, de persze valamelyest hozzászoktam a gipszes hetek alatt.

A pisilést megoldottam a takaró alatt én magam, csak a kacsát adták oda, meg vették el, de a nagydolog és ami vele jár, meg a szivaccsal mosdatás az mindenképpen szülői segítséggel ment csak és olyankor bizony (a gipszet nem számítva) teljesen csupaszon voltam előttük. Nagyon megalázónak éreztem. Ezt csak az tudja, aki átélte, hetekig, napjában többször is kamaszként. Nem kívánom senkinek.

2012. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a legutóbbi hozzászólónak, mert Ő tényleg kamaszként élte át ezt a helyzetet. Ezek szerint az a kevésbé kellemetlen, ha a nővér látja el őket, mintsem a szülő (főként az anya).
2012. szept. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!