Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Franciák vagy németek a...

Franciák vagy németek a normálisabbak/kedvesebbek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek a Franciák vagy a Németek a kedvesebbek. Mindkét országban jártam már, és én arra a következtetésre jutottam, hogy a Franciák. A Németek egy kicsit nagyobb hangúak, lenézőbbek és kevésbé segítőkészek (szerintem). Persze tudom, hogy minden nemzetnél vannak ilyenek is, olyanok is, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

És nem rasszista válaszokat várok, meg a két nyelv közti különbséget hangzásban, stb. Mindenkinek a maga dolga, hogy melyik nyelv tetszik neki jobban. És tényleg ne rasszista modorban írjatok légyszi!

Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat!



2012. aug. 30. 13:46
 1/9 A kérdező kommentje:
És légyszi azt is írjátok le, hogy miért gondoljátok úgy! :) Köszi!
2012. aug. 30. 14:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, a németek elég nagy hangúak, de meg lehet szokni, szerintem összességében kedvesek, segítőkészek.

a franciák általában már azért lekezelőek az emberrel, mert "nem beszéli a csodálatos nyelvüket" :)

persze ott is ki lehet fogni nagyon kedves és segítőkész embereket.

egyszer pl majd' elsírtam magam, annyira kedves volt velem egy francia férfi.

párizsban voltam, késő este volt, és teljesen eltévedtem a belvárosban. a rendőrök akiket találtam, megmutattàk nekem a taxisokat meg egy atm-et.

odamentem az atm-hez, de semmit nem értettem a francia kijelzőn, azt se tudtam mit nyomjak hogy tudjak pénzt kivenni. ott volt ez a férfi, és ő mindig mondta hogy mit nyomjak, mikor a kódot írtam be, direkt elfordult. lehet hogy ez nem is ilyan extra dolog, mert ha belegondolok, én is bármikor megtenném egy bajba jutott külföldinek, de nekem ez nagyon nagy dolog volt, mert egyrészt magyarként nem szoktam meg hogy az emberek segítenek egymásnak ha baj van, másrészt akkor, ott, a külföldi nagyvárosban késő este, úgy éreztem hogy ezzel az életemet menti meg. :)

bocs a hosszú felesleges blabláért. a lényeg hogy akárhol vagyunk a világban, ki lehet fogni ilyen és olyan embert is, a lényeg hogy meg kell próbálnunk mindenkivel a saját vérmérséklete, és szintje szerint beszélni, és akkor általában kedvesek :)

2012. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es! :) Tényleg nagyon rendes volt az a francia pasi. Én is úgy éreztem volna, ahogy akkor Te is. :)


Amúgy.. érdekelnek még mások véleményei is. Írjatok, légyszi! ;)

2012. aug. 30. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A franciákat pöffeszkedőnek, sznobnak látom, a németeket elevennek, hangosnak. Őket jobban kedvelem, mert sokkal keményebben tudnak dolgozni, határozottabbak és nem köntörfalaznak. A franciák finomkodóak, de nekem ez már inkább ravaszságnak és álszentségnek tűnik.
2012. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tavol elo ***** válasza:
85%
Jartam mindket orszagban es sok kulonbseget nem tapasztaltam! Szerintem sok mulik azon, hogy milyen jellegu kapcsolatot letesitesz, vasarolsz, utbaigazitas kersz stb. Sok mulik rajtad is, hogy kozelited meg a dolgot mosolyogva, kedvesen vagy idegesen kapkodva, mennyire ismersz idegen nyelvet stb. Egy felkapott turistak altal latogatott helyen szinte biztos, hogy segitokeszebbek, kedvesebbek hiszen a helyiek abbol elnek es megszoktak az "elveszett" turistakat. Sok mulik azon is mennyire ismered az altalad meglatogatott nep kulturajat, temperamentumat mert lehetseges, hogy amirol Te azt gondolod, hogy "lenezo" "bunko" nagy hangu stb az meg veletlenul sem az aminek hiszed es persze irtad, hogy tudod minden nemzetnel vannak ilyenek-olyanok, szerintem igenis rengeteg mulik azon is, hogy kivel lepsz kapcsolatba.
2012. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. :) Mindkét országban jártam én is már többször, sőt mindkét nyelvet jól beszélem. Mindenki mindenhol segítőkész és kedves volt, akikkel szóba elegyedtem. Közlekedés szempontjából talán Németországban udvariasabbak voltak és az utcák is tisztábbak voltak, kutyámmal is úgy bánnak mindig, mintha egy kiváltságos ember lenne, utóbbi nagyon szimpatikus. Mindkét országnak meg van a saját jelleme, Franciaország dél-nyugati részeit kedvelem igazán.



Viszont nem rasszizmusból, de nekem Németországban nem szimpatikus az a sok lepedőbe bugyolált arab, nálunk, az európai kultúrában az rejtegeti ennyire magát, aki rossz szándékú, egy kicsit alkalmazkodhatnának.. :)

2012. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle élményem volt nekem is, bár nekem rányomja a bélyeget, hogy csak németül beszélek.

A németek általában jó emberek. Bár azon meg vannak botránkozva, ha az ember hibát vét a német nyelvben.

Nálunk, ha egy külföldi pár szót elgagyog magyarul, mindenkinek fülig ér a szája.

Franciákkal vegyesek az infóim, mindenféle volt.

Hollandiában például, az idősebbek nem akartak németül beszélni, egészen addig, amíg ki nem derült, hogy nem német, hanem magyar vagyok, mert haragszanak rájuk, még a háború miatt. A fiatalok barátságosabbak, de náluk is halványan érezhető ez. Velem rendesek voltak.

Úgy sejtem, a franciáknál is okozhatott ez problémát.

Még nem tűnt el teljesen a régi, nemzeti beidegződés.

Ezért én a németeket preferálom kissé jobban.

Arab a franciáknál szerintem több van. A németeknél inkább török, volt yugo és keleteurópai nációk vannak.

Ausztriában, még a redszerváltás idején a magyar rendszámú kocsim szélvédőjére "piszkos idegen takarodj" szövegű brossúrát tettek, azóta csak átutazok rajta, bár valószínűleg már nem ennyire vaddisznók, illetve nem sokan érezhetnek így.

Mindebből az a tanulság, hogy a személyes élmények döntőek az érzelmek kialakításában. Ezek akár véletlen esetek is lehetnek, de nagyban függnek az alapszituációtól.

2012. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a németeket valahogy jobban kedvelem. Szerintem kedvesebbek és nyugodtabbak egy-két helyzetben. Nagyon pontosak és mindent betartanak nem úgy mint náluk. a Franciák szerintem kicsit nagyképűek tudnak lenni és lenézőek, bár ez nyilván nem minden franciára vonatkozik, szóval tisztelet a kivételnek. de pl. közlekedésben a franciák azok katasztrófák. nagyon nem tudnak vezetni. legalábbis az alatt az 1 hét alatt ameddig ott voltam, ezt tapasztaltam.
2014. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*nálunk. bocsi. :)
2014. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!